В області економічно активні підприємства заборгували своїм працівникам 20 млн гривень

На початок вересня економічно активні підприємства Полтавщини заборгували своїм працівникам близько 20 млн гривень. Найбільш критична ситуація – у п'яти містах та трьох районах області. У ситуації з боргами по заробітній платі разом із представниками підприємств у селекторному режимі розбирався губернатор Полтавщини Валерій Головко.

Станом на перше вересня у Полтавській області підприємства-банкрути заборгували своїм працівникам 14 млн гривень. Ще 20 не виплатили робітникам так звані економічно активні суб'єкти господарювання. На них і зосередили увагу учасники селекторної наради.

/Людмила Корнієнко, директор Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської ОДА
На сьогоднішній день саме на вказаних підприємствах не виплачена заробітна плата майже 4 тисячам працівників, і десь в середньому по п'ять тисяч гривень – на кожного працівника. Термін заборгованості в області – 2 місяці/

Найбільші підприємства-боржники зосереджені у п'яти містах області: Полтаві, Кременчуці, Комсомольську, Лубнах та Миргороді, і трьох районах – Гадяцькому, Лубенському та Полтавському. Із їхніми керівниками голова облдержадміністрації Валерій Головко мав серйозну розмову.

/Валерій Головко, голова Полтавської ОДА
Соціальне напруження не зменшується. Ваша відповідальність сьогодні пряма. Прикриватися якимись боргами держави – я не дозволю це робити! Ініціюйте, їдьте, ночуйте у своїх відомствах, але гроші на зарплату повинні бути. Не такі великі зарплати сьогодні отримують наші люди на підприємствах, щоб ми з ними не розраховувалися за це/

Відтак, в адміністрації на суворий контроль беруть ситуацію із затримками та заборгованістю по заробітній платі перед працівниками підприємств.

/Людмила Корнієнко, директор Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської ОДА
Для всіх присутніх у студіях глав адміністрацій ставиться завдання на сьогоднішній день областю щотижневий моніторинг виплати поточної заробітної плати. Чому це актуально? Тому що при виплаті поточної заробітної плати ми будемо спостерігати тенденцію щодо можливості виникнення зарплатних боргів/

Це, продовжує Людмила Корнієнко, дозволить обласній владі своєчасно реагувати на затримки заробітної платні працівникам та, в разі потреби, звертатися щодо несумлінних керівників підприємств до правоохоронних органів.

Стрічка новин