2 100 рятувальників Полтавщини сьогодні відзначають своє професійне свято

У Службі порятунку говорять: за цей рік зменшилася кількість потопельників та загиблих на пожежах. Сьогодні рятувальники відзначають своє професійне свято. Нині на Полтавщині таких – понад 2000 чоловік. Як проходять робочі будні надзвичайників – дивіться у наступному сюжеті.

Сергій Варенко прийшов на службу у 2012 році. Одразу після армії. Здебільшого на виклики виїжджає ось на цьому КАМАЗі.

Хлопець розповідає: пам'ятає всі свої виклики. Перший виїзд порівнює з голівудським фільмом. Тоді по вулиці Пушкіна горіла квартира на першому поверсі. Коли доїхали до місця, полум'я вже йшло з вікон.

/Сергій Варенко, рятувальник-моторист аварійно-рятувального загону спеціального призначення
Мене ставлять на ствол, вдягаю апарат. Раніше думав, що тільки в американських фільмах таке буває. Я заходжу, двері заченені. Я їх ногою тільки вдарив, вони вилетіли відразу, бо згоріли. А там горить все: стеля, стіни, все повністю/

Все закінчилося відносно успішно. Всі залишилися живі. Та інколи, говорить, доводиться виїжджати і на такі події, де є як травмовані, так і загиблі. Особливо, зізнається, тяжко працювати на ДТП, коли постраждалих треба діставати з понівечених автівок.

/Сергій Варенко, рятувальник-моторист аварійно-рятувального загону спеціального призначення
Бувають часто такі виїзди, що бачиш багато речей, що потім задумуєшся, щоб просто не опинитися на тому місці/

Сьогодні на Полтавщині працює майже 2 100 надзвичайників. Всі вони 17 вересня відзначають День рятувальника.

/Віктор Дейнега, начальник ГУ ДСНС Полтавщини
Не обов'язково можна працювати у нас в ДСНС, щоб рятувати людей. Це свято стосується всіх людей, всіх категорій, які віддають своє життя, ризикуючи своїм життям заради інших життів/

Одна з таких, розповідає Віктор Дейнега, – другокласниця з Лубен. Дівчинка врятувала з пожежі менших братика і сестру. За це в одній з номінацій Всеукраїнської акції «Герой-рятівник року» отримала нагороду. А вже досвідчені вогнеборці, крім рідної служби, отримали нагороди від МВС, прокуратури та обласної влади.

/Володимир Микійчук, заступник голови Полтавської обласної ради
В нас є комплексна програма обласна, яка підтримує і надає допомогу вашій службі. Сподіваємося, що новий депутатський корпус, який буде обраний 25 жовтня, буде допомагати вирішувати проблеми/

Щодо зменшення кількості проблем, говорить Сергій Варенко, то у рятувальників є свої прикмети. Так аби було менше викликів, маяки в машині не можна часто терти. А ще забороняється ретельно кремити чоботи. Але все це забобони. Головне, щоб не підвела техніка.

Стрічка новин