Одні з тих, про кого піклуються рятувальники, – діти

Одні з тих, про кого піклуються рятувальники, – діти. Тому для них сьогодні Служба порятунку організувала профілактичну акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти». На Театральній площі влаштували виставку пожежної техніки, спеціальних засобів і обладнання та експонатів, які вилучали надзвичайники в ході проведення рятувальних операцій.

Учні 5-х та 6-х класів з цікавістю роздивляються пожежні машини. Їх у своє професійне свято рятувальники пригнали на Театральну площу, аби діти ознайомилися з роботою вогнеборців. Мета подібних зустрічей – навчити, як діяти в надзвичайних ситуаціях, пояснити, що можна робити, а що ні.

/Віталій Шкаревський, начальник відділу інформації та комунікації з громадськістю ГУ ДСНС Полтавщини
Непоодинокі випадки трапляються в нас, коли виникають пожежі з причини дитячих пустощів, непоодинокі випадки, коли діти знаходять вибухонебезпечні предмети, і вони в якості експериментів починають кидати їх у вогнище, що вкрай заборонено/

Цікавість, особливо хлопців, викликали експонати, з якими доводилося стикатися рятувальникам. Ось ця компанія роздивляється протитанкову міну часів Другої світової війни. Запевняють: якби знайшли, то знали б, що робити.

/Бліци
- Я б подзвонив би МНС, щоб не підірватися випадково, і я б до неї не підходив
- Мені сподобався металошукач. Ним можна знайти багато різних предметів. Наприклад, автомати, міни
- Мені найбільше сподобалася базука РПГ. Це сучасна базука/

Далі – знайомство зі спеціальним обладнанням, яке під час пожеж використовують надзвичайники.

/Денис Музиченко, начальник аварійно-рятувального відділення
Це ізолюючий апарат. Він використовується для захисту органів дихання. Ізолює повністю, тобто немає контакту з оточуючим середовищем/

Позмагалися і в швидкісному вдяганні обмундирування.

Крім конкурсів – робота з психологами та показ тематичних відеокліпів та посібників.

Стрічка новин