В обласній раді закликають активізовуватися в питаннях підвищення рівня екологічної свідомості громадян

В обласній раді закликають активізовуватися в питаннях підвищення рівня екологічної свідомості громадян. Це питання з-поміж іншого винесли на засідання профільної комісії. У цьому контексті зокрема торкнулися проблеми боротьби із амброзією в області. Як пропонують воювати з рослиною, що викликає алергію, – у наступному сюжеті.

Одне з ключових питань, які внесли до порядку денного засідання екологічної комісії, – активізація роботи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування в питаннях підвищення рівня суспільної екологічної свідомості. Про результати роботи профільного департаменту в цьому напрямку доповів заступник директора останнього Олександр Ткаченко. За його словами, про стан навколишнього середовища населення інформують постійно.

/Олександр Ткаченко, заступник директора Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА
Департамент узагальнює матеріали, дані від суб'єктів моніторингу навколишнього середовища області, і регулярно розміщає інформацію в засобах масової інформації, на Інтернет-виданнях, готує щорічно звіт про стан навколишнього середовища області, готує екологічний паспорт/

Серед учасників засідання до доповідача знайшлося чимало питань, зокрема про заходи зі знищення амброзії у районах області.

/Олександр Ткаченко, заступник директора Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА
Методом внесення бішофіту і інших високомінералізованих вод з підземних горизонтів супутні води при добуванні вуглеводнів. Але цей спосіб на огородах, він непридатний. У наслених пунктах теж є обмеження, але вздовж автотрас і автомобільних шляхів такий метод рекомендується/

Зменшити кількість алергійної рослини на узбіччях та поблизу будинків, переконана голова комісії Тетяна Корост, можна й силами самих мешканців. Питання – знову таки у рівні екологічної свідомості громадян.

/Тетяна Корост, голова постійної комісії з питань екології та раціонального природокористування Полтавської ОР
Ми сьогодні не маємо такої сформованої державної політики, немає визначених пріоритетів у питанні екології, і я питанням цим хочу засвідчити, що ми повинні підняти рівень свідомості людей, щоб вони розуміли. Кожна людина може без грошей вирвати ту бур'янину/

Потому депутати розглянули низку питань, пов'язаних із впливом навколишнього середовища на здоров’я людей, перерозподілом бюджетних коштів на деяких водних об’єктах тощо.

Стрічка новин