У Полтаві пройшла акція «Велосипедом на роботу»

Економія грошей, підтягнута фізична форма, гарний настрій та здорові нерви. Все це можна поєднати за допомогою одного засобу – велосипеду. Сьогодні місцеві поціновувачі роверів долучилися до акції «Велосипедом на роботу», який проходить в Полтаві у рамках Європейського тижня мобільності.

З чашкою кави в одній з кав'ярень міста Оксана Бак набирається емоцій перед трудовим днем. Вона працює в бібліотеці Медичної академії. Щоранку на роботу добирається велосипедом. Розповідає: живе в районі Очеретянки, де громадський транспорт ходить по графіку, а це не завжди зручно. Відтак, три роки тому пересіла на двоколісний транспорт. До цього її підштовхнула сестра.

/Оксана Бак, велосипедистка
Вона дуже задоволена, це здоровий спосіб життя, економія на маршрутках та економія нервів, і ми також вирішили взяти з неї приклад, і тепер всією сім'єю добираємося на роботу: дитина, чоловік і я/

Почали велосипедисти збиратися о 7.30 ранку. Серед присутніх – і новопризначений начальник управління у справах сім'ї, молоді та спорту облдержадміністрації Олександр Буцький. На «залізному коні» він з 2007 року.

/Олександр Буцький, начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА
По-перше, це для всіх людей чудова зарядка, зранку це чудова фізична зарядка, тобто тіло фізично прокидається. По-друге, так склалося, що доріг немає, тобто це і тренування швидкості, реакція. І, найголовніше, це альтернатива громадському транспорту, це значно швидше, значно корисніше для здоров'я/

Громадські організаціі «ВелоПолтава» та «Сіті Лаб» вже вдруге організовують таку ініціативу. Минулого разу йшов дощ, тому людей було небагато. Нині ж полтавці активніше долучаються до акції.

/Ірина Садовнікова, організатор акції «Велосипедом на роботу»
Вона закликає людей хоча б інколи добиратися на роботу, ну хоча б спробувати, проекспериментувати, і для цього ми просимо посприяти комерційні заклади, щоб люди більш активно пересідали на велосипеди/

Загалом понад 1,5 тисячі міст світу долучилися до Європейського тижня мобільності. Акція «Велосипедом на роботу» проходить ще в 5-ти містах України.

Стрічка новин