«Полтава часів Котляревського»

Якою була Полтава часів Котляревського – можна уявити, прийшовши до літературно-меморіального музею імені письменника. Там зараз триває виставка, де представлені гравюри, картини, плани забудов міста початку 19 століття. Їх дістали із приватних колекцій з нагоди 246 річниці з Дня народження зачинателя сучасної української літератури. 

Ці матеріали досі були відомими лише у колах науковців. Якою була Полтава часів Котляревського – вирішили показали місцеві художник та колекціонер з нагоди 246 річниці з Дня народження письменника. Малюнки, реконструкції та документи епохи виставили у літературно-меморіальному музеї класика української літератури.

/Олег Лебединський, краєзнавець, керівник проекту «Полтава 3D»
Нам в руки потрапили деякі плани 1837 року, на підставі цих планів, вони теж представлені у цій експозиції, була створена комп'ютерна модель, і саме цю модель ми використали для того, щоб показати якісь фрагменти міста/

На сьогодні, кажуть дослідники, збереглося менше 20 будівель часів Котляревського. У майже незмінному вигляді – лише дзвіниця Успенського храму та Хресто-Воздвиженський монастир. Якою була Полтава – відомо лише вузькому колу науковців, і то приблизно.

/Віктор Бабенко, художник
Охайною, вона була неквапною, вона була належним чином аристократичною, тобто тут була і козацька аристократія, і російська/

Над маленькими хатками височіли не високі будівлі, а дзвіниці церков. Тільки у центрі міста їх було більше десятка. На місці музучилища був Воскресенський храм. Його, як і більшість інших, зруйнували у 30-х. Яким він був – уперше полтавці мають змогу побачити на виставці. Тут же є і відомі уже гравюри та малюнки, що відтворюють полтавський колорит часів Котляревського.

Стрічка новин