Немає світла – немає й суду

Немає світла – немає й суду. Сьогодні відбулося найкоротше засідання у справі очільника Харкова Геннадія Кернеса. Через аварію вимкнули електрику, в результаті – суд знову перенесли. Нагадаємо, Геннадія Кернеса та двох його охоронців звинувачують у викраденні людей, катуванні та замаху на вбивство під час подій на Харківському Євромайдані. Підсудні своєї провини не визнають.

Сценарій традиційний: громадськість Харкова перед початком суду розклеює плакати, співає пісні та вигукує не завжди цензурні гасла. Далі – приїзд обвинуваченого Геннадія Кернеса і початок засідання. Крім журналістів, у залі присутні громадські активісти Харкова. Вони, на думку захисту, своїми вигуками та репліками заважають працювати. Відтак адвокати вимагають видалення із зали громадських діячів. Суд задовольнив це частково.

/Андрій Антонов, суддя
Представник буде один-два чоловіка. Решта, вийдіть із зали суду. Будем продовжувати судове засідання без вас/

/ІНТЕРШУМ
Суперечка активіста та судді/

Та після видалення активістів розглядати справу по суті так і не почали. Причина – банальне вимкнення світла. У зв'язку з цим суддя оголошує перерву. Після її закінчення з'ясувалося: через аварію відключення відбулося у всьому мікрорайоні. Відтак через відсутність електроенергії немає можливості фіксувати судове засідання технічними засобами, і суд вкотре перенесли. В результаті всі підготовлені клопотання були не озвучені. На це в Геннадія Кернеса – своя думка.

/Геннадій Кернес, обвинувачений
Наберіться ще терпіння, бо, якщо слідство тривало один рік, із якого матеріали справи були зібрані за два місяці, а інші 10 місяців що робили – я не знаю, тому я маю право на захист, тому я хочу, щоб мене захищали кваліфіковано/

Наступне засідання відбудеться за два тижні – 28 вересня.

Стрічка новин