Екскурсії по-новому: у музеї-садибі Володимира Короленка придумали інший формат відвідин для дітей

Екскурсії по-новому: у музеї-садибі Володимира Короленка придумали інший формат відвідин для дітей. Віднедавна учнів початкових класів приймають у гостях Володимир Галактіонович та його донька Софія. І від першої особи розповідають – як живе, що любить і про що пише письменник. На першій такій екскурсії побували Олена Ляшенко та Іван Козаченко.

Зараз вони покрутяться, і машина часу запрацює. Старий годинник відлічить назад століття, і на ганку з'являється сам Короленко. Як на потреті – бородатий, і, як пишуть про нього сучасники, дуже зайнятий. Він вітається, запрошує на гостину і, сівши на велосипеда, їде на пошту. А замість нього дітей розважає пані Софія – донька письменника. Вона веде гостей у дім, показує старі й цікаві речі і розказує батькові секрети: що любить, де спить, як працює.

/Людмила Вітенко, науковий співробітник музею-садиби імені В.Г. Короленка
Ми зрозуміли уже, спираючись на наш досвід, що діти, що далі, все менше і менше хочуть чути монотонну звичайну екскурсію, а хочуть зануритися у особливу атмосферу будинку письменника/

Досвіду таких екскурсій поки що немає. Перевтілитися у господарів садиби працівники музею Короленка придумали самі. Автор проекту – Людмила Вітенко, вона ж – Софія Короленко. Реквізит і костюми шукати довго не довелося.

/Сергій Зубко, співробітник музею-садиби імені В.Г. Короленка
Це речі музейні, його особисті речі. Я тут працюю в музеї, попросили виконати роль Володимира Галактіоновича Короленка/

Першими спробували на собі таку екскурсію діти із першого полтавського інтернату. В очах – справжня цікавість, що рідко побачиш на звичайній екскурсії.

/Ірина Самсоненко, класний керівник 4 класу Полтавської школи-інтернату №1
Вони ще ж маленькі, це початкова школа, 4 клас, їм дуже потрібна наочність, щоб вони зрозуміли, побачили. І коли у формі казки проведена екскурсія, вони добре це сприймають/

В музеї кажуть: повторять такі екскурсії по-новому для всіх бажаючих у теплу пору року. Окрім будинку обіцяють показати іще і короленківський садок із найцікавішими рослинами.

Стрічка новин