У Котельві пройшов День партизанської слави

Парад визволених від фашистів міст Полтавщини відкрило в Котельві обласне свято партизанської слави «Квітуй, піснями подвиг прославляй, наш славний Ковпаківський рідний край». Свідками та учасниками дійства стала і наша знімальна група.

Гості насолоджувалися погожою теплою дниною, майдан в центрі селища заполонили діти з букетами для ветеранів. Організатори подбали про змістовну й щиру програму урочистостей. Символічний парад головною вулицею завершився покладанням квітів до пам’ятника Сидору Ковпаку. Мітинг до 72-ї річниці визволення Котелевщини від фашистських загарбників і 463-ї річниці селища розпочався з Гімну України, після чого очільники області й району, селищний голова та запрошені на свято герої Другої Світової війни звернулись до громади з привітальним словом.
Голова Полтавської обласної ради Петро Ворона зокрема зазначив, що не міг і уявити, що лиха війни зазнає нове покоління українців. А слово представника ветеранів було звернене з вдячністю до сучасних народних героїв, які вже не раз заступили Україну від лиха - чорнобильців, афганців і воїнів, які нині виборюють незалежність Вітчизни в зоні АТО.
Десятки сільськогосподарських підприємств, що допомагають бійцям на фронті та у спорудженні фортифікаційних споруд на лінії розмежування, отримали почесні відзнаки й шану громади. Премію імені Ковпака вручили переможцям, номінованим цього року. Дітки й педагоги музичної школи подарували присутнім дзвінкі патріотичні пісні.
Потому дійство перемістилося до низки виставок, де були представлені вироби майстрів, квіткові композиції й, нарешті, до фойє Будинку культури. Перлиною урочистостей стала виставка надзвичайно скромної людини, нашого земляка, відомого далеко за межами Полтавщини, члена Національної спілки художників України, Заслуженого художника України, графіка Сергія Гнойового.
Вже більше 30 років Майстер живе у хуторі поблизу Котельви. Колись процвітаюче село, тепер ледь жевріє вогниками в кількох хатах. Та Сергій Миколайович увічнює на своїх, за силою образів майже плакатних полотнах всю глибину духу й гіркоту лихоліть, що дісталися українському народу. Саме такі митці формують духовний стрижень нації і пишуть літопис нашого сьогодення. Про цього художника можна говорити, що з його картин дивиться Україна.

/Петро Ворона, голова Полтавської обласної ради
Для Полтавського краю - це знакова фігура. У нього унікальний стиль, про який говорить вся Україна. Людина, яка палко кохає Котелевщину. Мало таких художників, які живуть прямо в селі й займаються своєю діяльністю/

Марійка Бойко

Стрічка новин