Суд «Кукоба проти Жиденка»

Суд «Кукоба проти Жиденка». Такий зміст позовної заяви, яку до суду подала донька Анатолія Кукоби Анна з метою припинити використання імені її покійного батька у передвиборчій кампанії Лева Жиденка та відкритої громадської платформи «Нова Полтава». Вже відбулося перше судове засідання, на яке Лев Жиденко так і не з’явився. Що ж вирішили представники Феміди – у нашому наступному матеріалі.

У 18-му номері газети «Нова Полтава» надрукована стаття: «Нова Полтава» переймає кращий досвід з часів Анатолія Кукоби». Там же було розміщено фото Юрія Бехтіра – екс-заступника Анатолія Тихоновича. Плюс у ліфтах міста розклеювалася реклама аналогічного змісту. Про дозвіл використання імені покійного Анатолія Кукоби у його нащадків ніхто не запитував і не отримував згоди. Відтак його донька Анна подала відповідний позов до суду, оскільки, згідно із законодавством, використання імені у будь-яких творах, окрім документальних, дозволяється лише за згодою нащадків.

/Юрій Романов, представник позивача
На думку нашої сторони, газета, яку випускає «Нова Полтава», та рекламні плакати – це різновиди творів, які не носять документального характеру. Це публіцистика, реклама, але не документалістика. Зважаючи на це, необхідно було отримати згоду/

Позов про зобов’язання припинити використання імені було подано до Лева Жиденка, відкритої громадської платформи «Нова Полтава», Юрія Бехтіра та до підприємця Ірини Гольтвяниці. На суд лідер «Нової Полтави» Лев Жиденко, беручи приклад з нинішнього мера Олександра Мамая, вирішив не приходити.
Загалом мета позову – це не розправа чи компенсації, говорить Юрій Романов. Головне – заборона використання імені Анатолія Кукоби.

/Юрій Романов, представник позивача
Анна Анатоліївна заперечує проти використання імені покійного батька Анатолія Кукоби в політичній рекламі наших громадських діячів. Зараз йде місцева виборча кампанія. На її думку, відповідачі намагаються збільшити свої рейтинги/

Сам же Юрій Бехтір, який нині в команді «Нової Полтави», говорить: незважаючи на рішення суду, і надалі використовуватиме ім’я Анатолія Кукоби.

/Юрій Бехтір, представник відповідача
Якщо це буде заборонено в кінці-кінців у засобах масової інформації, чи в рекламних цілях, я все-одно матиму право казати про це особисто своїм друзям, знайомим, колегам/

Донька Анатолія Кукоби вважає, що «Нова Полтава» використала ім’я її батька виключно для того, щоб попіаритися перед виборами на його пам’яті. Тому заборонити цим та іншим політикам робити свою кампанію на хороших справах Анатолія Тихоновича, до яких більшість із них навіть стосунку немає, – справа честі.
Наступне судове засідання призначили на 30 вересня.

Юлія Іващенко

Стрічка новин