У Полтаві вручили премію Котляревського

У Полтаві вручили премію Котляревського. Її придумали 9 років тому. Це – одна із трьох премій, започаткованих обласною радою. Вручається за популяризацію української мови та культури. Кожен, хто удостоївся премії, отримує грошову винагороду. Це приємно, але не головне, кажуть самі лауреати. Олена Ляшенко – далі. 

Георгій Антипович – журналіст на пенсії, колись він працював у газеті «Зоря Полтавщини» у партійному відділі. Теперішнє хоббі у нього – містика, чоловік пише про надзвичайні явища природи. А ще його знають як автора радіо-п'єси про Івана Мазепу. Премію від обласної ради імені Івана Котляревського Юрій Антипович – для літературного псевдоніму пан Георгій обрав таке ім'я – отримав за книгу про нашого земляка.

/Юрій (Георгій) Антипович, лауреат премії імені Івана Котляревського
Книга «Петро Ротач: «Я впень був знищений не раз, та скрес з любові до Вкраїни». Я не очікував отримати премію, хоча працював над книгою цілий рік/

Премію Івана Котляревського вручають із 2007 року, започаткувала її Полтавська обласна рада. Це одна із трьох обласних премій. Присуджується за творчі здобутки на користь української мови та культури. Серед членів журі – науковці, творча інтелігенція, журналісти, посадовці. Із часу заснування лауреатами премії стали 55 митців та 14 творчих колективів. Зазвичай її вручення приурочують до Дня народження письменника і у його садибі. Цього року лауреати отримують по 2000 гривень. Кажуть: головне – моральне задоволення від визнання. Пані Алла Якименко теж чекає на вручення. Вона приїхала із Лубенщини, і представляє театральний колектив із 10-річним стажем. На сцені сільського будинку культури він ставить твори українських класиків.

/Алла Якименко, директор Войнехівського будинку культури Лубенського району
Ні знайомі, ні друзі у нас такої премії не отримували. Це велике визнання для нас. Наш колектив щиро вдячний організаторам за цю премію/

Стрічка новин