11 вересня за православним календарем – Усікновення глави Іоана Хрестителя

11 вересня за православним календарем – Усікновення глави Іоана Хрестителя. Із цією датою пов'язані деякі народні вірування. Хтось сьогодні нічого не ріже, хтось не їсть круглих овочів та фруктів. Священики кажуть: суть дня – далеко не в цьому.

11 вересня віруючі проводять у суворому пості, згадуючи мученицьку кончину Іоана Предтечі, який по суті готував людей до приходу Христа. Його ще називають Хрестителем, бо він хрестив Ісуса. Це був аскет-праведник, який жив у пустелі, харчувався сараною та диким медом і проповідував покаяння. Він не боявся вказувавати царю Галілеї Іроду на його гріх – правитель жив із дружиною власного брата Іродіадою. Одного разу на банкеті її дочка Соломія танцювала і, як переказує Святе Письмо, догодила Іроду і гостям. Їй дозволили просити будь-що. За вказівкою матері, Соломія попросила голову Івана Хрестителя. Прохання було виконано.
В народі кажуть, що у день Усікновення голови Іоана Предтечі не можна різати, їсти щось кругле і тому подібне. Віруючі не цим повинні перейматися, переконані церковнослужителі.

/Василь Фазан, священик
Найкраща традиція, яка є в Православ'ї, – це в першу чергу – не грішити. Відмовитися від гріхів. І в сьогоднішній день, дорогі браття й сестри, знайдіть людину, яка потребує вашої допомоги, відвідайте і зробіть добрі справи/

Стрічка новин