Гроші на переселенців

Гроші на переселенців. Полтавська область отримала кошти від Європейського Союзу для тимчасового розселення внутрішньо переміщених осіб. Перше представлення журналістам проекту, за яким отримали допомогу, відбулося у четвер в обласній адміністрації. Скільки і на що підуть євро від іноземних партнерів і яка кількість українців за планом обов'язково має отримати допомогу на території Полтавщини – дивіться у наступному матеріалі.

Планували сім тисяч, але маємо вже 30. Кількість вимушених переселенців до Полтавського краю в рази перевищили всі прогнози місцевих фахівців. З початку цього року, кажуть в обласній адміністрації, почали розробляти проект зі створення умов для перебування та інтеграції на території області переселенців. Нині чиновники хизуються першими результатами у цьому.

/Дмитро Орлов, в.о. директора Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА
Нарешті прийшла та довгоочікувана сума грошей, на яку ми сподівались. Ми вперше виграли як орган виконавчої влади такий системний серйозний проект саме Європейського Союзу/

Проект розробили в адміністрації. І його реалізація передбачає співфінансування.

/Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА
Ми отримуємо 1 мільйон 156 тисяч євро. 10% – це наші: 1 мільйон 36 тисяч євро – грантові гроші/

На що використають ці кошти – розписано у програмі. Житло, робота, медобслуговування, освітні і дитячі заклади. Це все, обіцяють посадовці, стане доступнішим для переселенців.

/Дмитро Орлов, в.о. директора Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА
1200 осіб матимуть можливість отримати тимчасове житло. І в будівлях, які планується відремонтувати за кошти проекту, одночасно може бути розміщено 350 осіб/

Якщо конкретніше, то у планах – ремонт «Кризового центру для жінок» у Полтаві, готелю у Гадячі, житлової будівлі в Новій Гелещині. Заселити людей туди мають у березні наступного року. За умовами угоди, обов'язково у Полтаві повинні з'явитись 6 груп в дитячих садках, тобто 180 додаткових місць. І більше 500 – у школах для учнів. Термін цього завдання – до кінця жовтня. А ще у деякі медзаклади закуплять ліки та надаватимуть різну допомогу вимушеним переселенцям. Наприклад, нині до психлікарні перевели 30 пацієнтів з Луганщини та Донеччини, які знаходяться під вартою. Умови їх утримування не відповідають нормам закону. В обласній адміністрації обіцяють розділити кошти й на їх покращення.

Стрічка новин