У Полтаві відбулася конференція працівників «Лікарняних кас України»

Приурочена вона до офіційної реєстрації цієї організації в Міністерстві юстиції. Участь у засіданні взяли медики з усієї держави, а Полтаву місцем проведення обрали не випадково: нині у нас активно діє «Лікарняна каса Полтавщини», досвід якої готові переймати інші регіони.

Міністерство юстиції України нарешті зареєструвало Всеукраїнську громадську організацію "Асоціацію працівників лікарняних кас". З цього повідомлення розпочали конференцію, на яку з'їхались медики з усіх куточків країни.

На сьогодні в Україні функціонує понад 200 лікарняних кас, обслуговують вони близько мільйона пацієнтів. Є такі організації майже в кожному регіоні. Звісно, зазначають учасники конференції, одні з них – більш потужні, інші менш. Тому подібні зібрання просто необхідні, адже дозволяють перейняти досвід колег. Звісно, українські працівники лікарняних кас орієнтуються на досвід західних країн, зокрема Німеччини. Та, пояснює голова правління "Асоціації лікарняних кас України" Валентин Парій, кожен регіон має свою специфіку. Відтак, говорить він, необхідно розробити методику об'єднання кас на регіональному та загальнодержавному рівнях, аби пацієнти мали змогу отримувати допомогу у будь-якому куточку держави. "Лікарняні каси", по суті, – це нова форма надання медичних послуг в Україні, адже нинішня система охорони здоров'я, і з цим погоджуються усі учасники засідання, не виправдовує себе.

Стрічка новин