Його 246 День народження й досі відзначають в Україні

Його 246 День народження й досі відзначають в Україні. Мова – про зачинателя нової української літератури Івана Котляревського. У літературно-меморіальному музеї автора «Енеїди» та «Наталки-Полтавки» з нагоди свята зібралися учні різних шкіл міста, аби віддати данину пам'яті письменнику.

У літературно-меморіальному музеї Івана Котляревського оживають герої творів письменника.

Школяр Олександр Прокопенко нині у ролі Возного.

/Олександр Прокопенко, учень 11 класу ліцею №1
Іноді важко зрозуміти його слова. Ось цього разу ми трохи спростили його текст, щоб було легше вивчити/

246 річницю від Дня народження Івана Котляревського прийшли відзначити учні восьмих та одинадцятих класів першого ліцею. Доки одні передивляються фрагмент п'єси «Наталка-Полтавка», у сусідньому залі нагадують про те, чому Котляревським можуть гордитися не тільки його земляки, а й всі українці.

/В КАДРІ: екскурсовод розповідає про те, як Котляревський переніс образи Вергілія і вклав у їх уста українську мову/

Котляревський – унікальний письменник, говорять педагоги. Його герої – звичайні люди. А твори відомого полтавця несуть і відбиток свого часу, і зрозумілі та прийнятні сучасним дітям.

/Вікторія Гайдамака, вчитель української мови та літератури ліцею №1
Котляревський зрозумілий і потрібний. Він і дивує, і змушує замислитись, має дуже багато матеріалу для роздумів. Котляревський актуальний завжди, і діти сприймають його з радістю. Уроки проходять як інсценізація фрагментів з Наталки-Полтавки. І люблять зображати Наталку, Терпелиху, і натхненно зображують Петра – його монологи, діалоги/

Полтавські школярі вважають його теми простими, зрозумілими і від того – вічними.

/Олександр Прокопенко, учень 11 класу ліцею №1
Та ж Наталка-Полтавка розповідає про важливість справжнього кохання. А це, як на мене, дуже важлива тема, що житиме, поки живуть люди/

Стрічка новин