Чий гобелен?

Чий гобелен – автора великого полотна із портретом Котляревського, який прикрашає обласну бібліотеку уже 5 років, запросили на День народження письменника. До цієї дати у книгозбірні влаштували виставку картин та творчий вечір Євгена Пілюгіна.

«Квіти для Котляревського» – така назва виставки, яку відкрили у День народження письменника в обласній бібліотеці його імені. Їх намалював для класика решетилівський килимар, Заслужений майстер народної творчості Євген Пілюгін. Він же – автор гобелена, портрета Івана Котляревського, який висить тут уже 5 років.

/Євген Пілюгін, Заслужений майстер народної творчості України
Портрет малював із різних джерел, читав про нього, який же він був. Це була дуже цікава людина, артистична, талановита, тим більше, що він був військовий і дворянин/

Євген Пілюгін уже 40 років живе у Решетилівці, навчався в Москві, служив на Північному флоті, народився у Запоріжжі, а школу закінчив на Житомирщині. Він знаний як килимар, проте любить живопис і писати гумор про жінок.

/Євген Пілюгін, Заслужений майстер народної творчості України
У мене в домі усі жінки, крім онука, працював в училищі – так там теж усі жінки, в промислах працюють в основному килимарниці-вишивальниці жінки. Я пишу про жінок. Їхні історії дуже цікаві, життєві/

Одну його книгу уже випущено і роздаровано, друга – на виході. «Квіти для Котляревського» – це роботи, писані упродовж останнього року. Живі, насичені, виразні – дещо писане з натури, дещо – по пам'яті. Усе із українського колориту. Побачити квіти від килимаря можна у соціокультурному відділі обласної бібліотеки імені Котляревського.

Стрічка новин