У Полтаві на фінішну пряму виходить підготовка до опалювального сезону

У Полтаві на фінішну пряму виходить підготовка до опалювального сезону. Наразі фахівці підприємства «Полтаватеплоенерго» перевірили стан всіх об'єктів соціальної сфери та житлового фонду. Майже 90% дитячих садків, шкіл та лікарень міста повністю готові до прийому теплоносія. А от житловий фонд має дещо гіршу статистику – поки що тільки 32% від загальної кількості отримали «добро» на запуск тепла із початком опалювального періоду. Про останні штрихи перед стартом сезону теплопостачання розкажуть наші журналісти.

Новенькі котли на котельні, що на Павленківській площі, 14, з'явилися ще три роки тому. Саме тоді проводилася її повна реконструкція. Цей об'єкт теплопостачання вже три зими поспіль в автоматизованому режимі забезпечує частину полтавців теплом і комфортом у холодну пору року. Температурні параметри теплоносія, який потрапляє до приладів опалення споживачів, підтримуються електронікою, що цілком виключає з технологічного процесу людський фактор. Нині фахівці підприємства «Полтаватеплоенерго» підбивають підсумки, скільки енергоносіїв щорічно вдається економити за час експлуатації цих котлів.

/Валерій Бородавка, начальник третього теплового району ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
В середньому за рік отримуємо такі економічні показники, як зарплата на операторах, – це приблизно 94 тисячі 500 грн за рік, по газу – 32 тисячі 400 кубів газу на рік, а також електроенергія, яка складає 43 тисячі 700 кВт за рік/

Зараз котельня так би мовити «відпочиває», адже є сезонною і надає послуги теплопостачання виключно протягом опалювального періоду. Запрацює вона разом із іншими об'єктами теплового господарства міста, швидше за все, у жовтні, коли середньодобова температура повітря знизиться нижче + 8 градусів Цельсія. Саме тоді, у залежності від погодних умов, має стартувати опалювальний сезон 2015-2016. Тож нині на фінішну пряму виходять заходи із підготовки до нього. Зокрема в місті закінчується поточний ремонт котелень. На сьогоднішній день замінені 1,5 км мереж із застосуванням попередньо ізольованих труб, майже стільки ж – ділянок аварійних трубопроводів, завершується реконструкція котельні по вулиці Уютній, 29 тощо.

/Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
З 939 житлових будинків, які знаходяться на балансі ЖЕО і опалюються від котелень підприємства, в 300 будинках вузли обліку прийняті, обстежені і перевірені на предмет готовності до опалювального сезону. Це 32% від загальної кількості. Всі інші вузли обстежені теж, надані зауваження, зараз триває їх усунення/

Триває, говорить Володимир Пасічко, і робота зі встановлення будинкових приладів обліку теплової енергії. Із запланованих на цей рік 42-ох житлових будинків мікрорайону «Левада», у 27-ми вже завершений монтаж лічильників. Роботи тривають за графіком. Лічильники, кажуть, допоможуть мешканцям сплачувати виключно за реальний обсяг спожитої теплової енергії, а за умови її ощадного використання – навіть економити. А от запобігти зайвим тепловтратам, говорять фахівці, полтавцям допоможуть наступні заходи.

/Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
Необхідно за можливістю провести утеплення зовнішніх стін будинку. Більше це стосується житлового фонду, який будувався до 90-х років. Також ефективним заходом є заміна вікон. Через вікна також до 30-40% теплової енергії втрачається. Чималу економію може дати ізоляція внутрішньобудинкових труб опалення/

Вже наприкінці вересня цього року «Полтаватеплоенерго» планує провести пробні топки всіх котелень і здійснити контрольну перевірку готовності систем опалення до наступного опалювального сезону.

Стрічка новин