Полтавським танцівникам грузини аплодували стоячи

Полтавським танцівникам грузини аплодували стоячи. Днями з Грузії додому повернулися вихованці хореографічного колективу «Арабески». Більше тижня дівчата знайомилися з тамтешньою культурою та історією. Як приймала їх грузинська сторона, дізнавалися наші кореспонденти.

Більше тижня ось ці дівчата перебували у сонячній Грузії. Туди вони потрапили завдяки своїм танцям. Колектив «Арабески» брав участь у відкритті 10 фестивалю грузинського кіно, де виступали перед послом Грузії. Готувалися ретельно, оскільки техніка виконання грузинських танців дуже важка.

/Валентина Губенко, керівник ансамблю «Арабески»
Це виконання трюків на пальцях, на півпальцях, колінах, стрибки, оберти. Дуже важкі. Мої дівчата виконують не лише жіночу техніку, а й чоловічу/

Виступ полтавок сподобався, і грузинська сторона вирішила відзначити танцюристок, запросивши їх погостювати у себе, так би мовити – поєднати приємне з корисним. Дівчата розповідають про пережиті емоції.

/Катерина Герасименко, танцюристка
Найбільш мені сподобалася прогулянка по бульвару в Батумі. Він надзвичайний/

/Даша Кучміда, танцюристка
Найбільше мені сподобалися гостинні люди, екскурсії в Батумі, Кутаїсі, тепле море. Взагалі все-все-все/

Грузини теж гідно оцінили українських гостей. Особливо сподобалося виконання східних національних танців.

/Яніна Барибіна, директор грузинського культурно-освітнього центру ПУЕТ
Саме цьому раділи самі грузини, що в Полтаві, в Полтавській області підтримується і вивчається грузинська культура, історія та традиції/

Після приїзду до Полтави вирішили зустрітися в грузинському ресторані. Тут пригощають національними стравами одного з організаторів поїздки - голову Полтавської грузинської діаспори «ГЕОРГІЯ» Рамаза Заркуа. Куштують хінкалі та хачапурі, а запивають українським узваром.

Сам же Рамаз Заркуа висловлює вдячність своїм землякам.

/Рамаз Заркуа, голова Полт.територіальної грузинської діаспори «ГЕОРГІЯ»
Я хочу подякувати приймаючій стороні, губернатору Імеретії Гіві Чіченадзе. Він прийняв наших дітей українських. Вони там були 8 днів/

Найбільше за ці 8 днів, розповідають дівчата, запам'яталося святкування Дня Незалежності України.

/Катерина Лаврик Альона Нейла, танцюристки
- Нам 90 дітей разом кричали: «Слава Україні!». Нас дуже вітали. Дуже все сподобалося.
- Ми зранку вийшли, і висів плакат з Днем Незалежності українською мовою. Вони нам приготували торт з прапором України/

Цього року, переконують «Арабески», продовжать вивчати грузинські танці, аби ще раз сказати в Тбілісі чи Батумі «Гамарджоба», тобто «Доброго дня».

Стрічка новин