Віднедавна безоплатну правову допомогу у суді можна отримати не лише у кримінальних провадженнях, а й в цивільних та адміністративних справах

Віднедавна безоплатну правову допомогу у суді можна отримати не лише у кримінальних провадженнях, а й в цивільних та адміністративних справах. До того ж мешканцям області для цього не обов'язково їхати до Полтави. Міські центри тепер функціонують у Кременчуці та Лубнах.

Упродовж 2 років в Україні уже функціонують обласні центри надання безоплатної вторинної правової допомоги у кримінальних провадженнях. З 1 липня цього року соціально незахищені верстви населення можуть скористатися юридичними послугами ще й в адміністративних і цивільних справах.

/Валентина Буглак, керівник Полт.відокремленого підрозділу ВГО «Об'єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу»
Центри надають вторинну правову допомогу, тобто надання допомоги під час захисту інтересів у суді. Враховуючи все це, люди, які соціально незахищені, вони тепер мають право звернутися, і держава надасть їм адвоката. Послуги для людини є безкоштовними, адвокат буде надавати правову допомогу у суді, а за роботу такого адвоката заплатить держава/

Окрім цього, у нашій області почали працювати і 4 міські центри надання таких послуг: 2 в Полтаві, у Кременчуці та Лубнах, до яких за 2 місяці уже звернулося майже 400 клієнтів. У зв'язку з розширенням – необхідність залучення додаткових спеціалістів шляхом конкурсного відбору.

/Ірина Пашко, нач. головного територіального управління юстиції у Полтавській області
Проводиться цей конкурс у 3 етапи. Відповідно до постанови КМУ, до 30 вересня ми повинні зібрати документи, зробити відбір, провести тестові навчанння, щоб вони потім здали тестові завдання, склали іспит і потім – співбесіду/

У разі успішного проходження конкурсу представники юстиції підписують з адвокатом договір. На сьогодні вторинну правову допомогу в області уже надають понад 80 спеціалістів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію