Депутатів Полтавської обласної ради відкличуть за прогули

До місцевих виборів в Україні готуються і громадські організації. Зокрема рух "Чесно" зайнявся моніторингом виконання своїх посадових обов'язків нинішніми депутатами обласних, районних та міських рад по всій Україні. Зокрема у дослідженні звертали увагу на відсоток відвіданих засідань сесії та постійних комісій. Згідно із результатами моніторингу, своїх депутатських мандатів за прогули мали б позбутися більше третини обранців Полтавської обласної ради.

Пропустив половину засідань сесій та комісій - будь ласкавий позбавитися від депутатського манданта. Про це говорить законодавство. За цим принципом більше третини депутатів Полтавської обласної ради могли б бути відкликаними. Такі висновки моніторингу відвідань сесій та депутатських комісій презентували журналістам представники громадського руху "Чесно". На їхню думку, присутність обранців на кожному із цих зібрань має бути обов'язковою.

/Сергій Огородник, журналіст Громадського руху ЧЕСНО
На засіданнях місцевих рад, районних, міських, обласних вирішуються важливі для громади земельні питання, вирішуються питання, які стосуються безпосередньо громади. Тому дуже важливо, щоб кожна громада ,кожна частина, кожен мажоритарний округ був представлений в обласній відповідно раді./

Громадський рух "Чесно" презентував інфографіку, яка демонструє, статистику відвідувань депутатів засідань в Полтавській обласній раді. Так, понад 50% засідань ради пропустили 18 обранців. Четверо з них жодного разу не брали участь у зібраннях. А от у списку прогульників половини постійних депутатських комісій - майже 50 осіб. Дані про кількість пропусків експерти отримали від Полтавської облради, куди подавали інформаційні запити. Сергій Огородник продовжує: така несумлінна робота деяких місцевих політиків має стати тривожним дзвіночком для виборців.

/Сергій Огородник, журналіст Громадського руху ЧЕСНО
Частина з тих депутатів, які в цій каденції виявилися прогульниками, вони підуть знову на вибори і вони знову будуть так само сумлінно прогулювати і в них буде так само тисяча причин, тому нам дуже важливо поінформувати людей дати їм цей інструмент. Щоб люди розуміли кому вірити, коли він каже, що я йду і буду працювати, а кому на виборах сказати "ні"./

Громадський рух "Чесно" займається моніторингом ситуації із відвідуваністю депутатів по всій Україні. Результати у регіонах майже подібні, говорить Сергій Огородник. Скрізь є депутати, які приходили на всі засідання, а є ті, які знаходили справи важливіші за вирішення проблем місцевих громад.

Стрічка новин