Першовідкривачу родовищ української нафти і газу Валентину Каменському - 95 років

6 вересня 95 років виповниться одному із першовідкривачів родовищ української нафти і газу, кандидату геолого-мінерологічних наук, фахівцеві у сфері пошуку, розвідки та розробки нафти і газу - Валентину Каменському. Він перший, хто знайшов родовища на Полтавщині, було це у середині минулого століття. Нині ж їх в області більше 70-ти. Не зважаючи на поважний вік Валентин Павлович має добру пам'ять, тож розповів нашим кореспондентам багато цікавого.

Коли Валентин Каменський навчався у Грозненському нафтовому інституті, голова екзаменаційної комісії запитав чи має він мрію, Валентин Павлович відповів: прагне відкрити нові родовища нафти і газу. Через роки його мрія здійснилася. Він брав участь у відкритті аж 50-ти родовищ. Перше знайшов за 18 кілометрів від Миргорода, до цього нафту і газ на Полтавщині не видобували, як і у всій центральній та східній Україні.

/Валентин Каменський, один із першовідкривачів родовищ нафти і газу в Україні
Перед нами з'явився величезний газо-нафтовий стовп, він досягав самої верхньої частини нафтової вишки. Ми не передбачили, що це буде пов'язано з таким потужним гуркотом, звук був настільки сильним, що ми зовсім оглухли на цілий тиждень!/

Працювали, розповідає Валентин Павлович у важких умовах. Це нині його колеги мають сучасну техніку для буріння, застосовують сучасні технології, а він був першопрохідцем.

/Валентин Каменський, один із першовідкривачів родовищ нафти і газу в Україні
Не було ні обладнання, ні кадрів, ні харчування нормального, ні житла./

Деякий час він, міський житель, жив на хуторі Радченки, поблизу Миргорода, де працював головним геологом контори буріння. Сам Валентин Павлович - народився у місті Молога, якого вже не існує, в Україну приїхав у 40-х. Тут і настав його зірковий час. Саме відкриття Радченківського родовища дозволило задіяти 1-й газопровід місцевого значення "Миргород-Полтава", газ якого використовувався для газифікаії промислових підприємств, освітніх та лікувальних закладів. Нині ж, говорить, в області достатньо газу, щоб забезпечити усіх жителів.

/Валентин Каменський, один із першовідкривачів родовищ нафти і газу в Україні
Полтавщина має достатню кількість родовищ, у нас 75 відкритих родовищ нафти і газу, цього достатньо, щоб повністю забезпечувати себе./

Валентин Каменський є автором 25 книг та пів сотні робіт наукового характеру. Нині кандидат геолого-мінерологічних наук мріє про відкриття музею полтавської нафти і газу у нашому місті, і вірить, що і ця його мрія здійсниться.

Стрічка новин