Міська влада планує припинити фінансування дитячих юнацьких спортивних шкіл

Вже з наступного навчального року спортсмени ризикують втратити свої приміщення для тренувань. Міська влада планує припинити фінансування дитячих юнацьких спортивних шкіл. На які важливіші потреби розраховують вкласти кошти з міського бюджету читайте далі.

Коли учні всіх освітніх закладів святкують1 вересня, вихованцям та тренерам полтавських спортивних шкіл не до радощів. Для них цей навчальний рік може стати останнім, адже з наступного їх фінансування міська влада планує припинити. Дитяча юнацька спортивна школа «Авангард» готує майстрів спорту з сумо, греко-римської та вільної боротьби. Не зважаючи, що будівля стара і потребує ремонту спортсмени люблять свою школу і хочуть зберегти.

/Тетяна Скирда , тренер з сумо ДЮСШ «Авангард»

Хотелось бы сохранить нашу школу так, как ей больше, чем 50 лет. Она была создана в 58-м году. У нас больше, чем 400 детей.Много мастеров спорта, кандидатов, на европейский уровень есть.

Дмитро Таракан - чемпіон з вільної боротьби у Полтавській області та член збірної України. Цьому виду бойового мистецтва він присвятив вже 9 років і не уявляє, як тренуватиметься якщо школу закриють. Тут його улюблені тренери та безліч друзів.

/Дмитро Таракан, вихованець ДЮСШ «Авангард»

Зранку і ввечері тренування. Важко після тренувань, на навчання часу не вистачає, але стараюсь, щось виходить, щось не виходить. - В майбутньому ким хочеш стати? - Тренером було б непогано, вже якщо присвятив себе чомусь, то на все життя. /

Вікторія теж молода спортсменка, вона віддала перевагу такому виду спорту, як тхеквондо. Дівчина вже протягом 5 років відвідує спортивну школу « Юність-1», і у свої 15 досягла неабияких успіхів.

/Вікторія,вихованка  ДЮСШ «Юність-1»

Тут працюють дуже гарні тренери, вони приділяють нам багато уваги. Саме тому, я займаюся у цій школі. Ми виїжджаємо на змагання, виступаємо за цю школу та за Полтавську область. В мене близько 30 медалей, зараз я КМС з тхеквондо./

ДЮСШ «Юність-1» готує майстрів з тхеквондо, плавання і пауерліфтингу. Тренери розповідають - діти дуже здібні, займають призові місця, як на чемпіонатах Європи, так і світу. Нині ж всі їх досягнення можуть припинитися.

/Ірма Нечитайло, тренер з тхеквондо ДЮСШ «Юність-1»

В Полтаве очень мало залов, в которых можна заниматься, мало бассейнов, но, к сожалению, финансирование прекращают и мы не знаем где дети будут заниматься потому, что баз очень мало для тренировок, тоесть Полтавщина потеряет очень много спортсменов./

Під час його каденції - розповідає Андрій Матковський, який завітав до спортивних шкіл підтримати молодь та й тренерів, поспілкуватися з батьками, також були непрості роки - тим не менше місто завжди знаходило кошти для таких закладів. Звичайно легше роздавати подарунки чи будувати мегапроекти типу "ньювасюки", в які закопають не одну сотню мільйонів, і в результаті чи побудують - невідомо.

/Андрій Матковський, Полтавський міський голова (2006-2010 рр.)

Вот сегодня, когда нам презентуют в авиагородке проект, с вами хотел посоветоваться, нужен ли в городе новый бассейн за 300-400 млн грн, куда хочет сегодня Мамай потратить, когда за эти деньги можно сюда школе дать, и в каждом дворе построить даже не площадку, а стадион?/

Не зважаючи на складну економічну ситуацію, не можна допустити, щоб такі заклади ліквідовували - зазначив Андрій Матковський. Підтримують його і всі учасники зустрічі.

/Андрій Матковський, Полтавський міський голова (2006-2010 рр.)

24:48 Наша головна мета забрати дітей з вулиці, відірвати їх від інтернету, щоб вони займалися спортом, бажали бути чемпіонами, переможцями у своєму житті і росли здоровими та щасливими./

За словами Андрія Матковського, розвиток фізичної культури і спорту повинен бути приорітетом у нашому місті.

Стрічка новин