За борги за воду доведеться віддати автомобіль

За борги за воду доведеться віддати меблі, техніку, а то й автомобіль. Комунальне підприємтсво «Полтававодоканал» разом з державними виконавцями ходять по квартирах боржників та арештовують рухоме майно.

До під'їзду однієї з новобудов міста підходять державні виконавці та фахівці комунального підприємства «Полтававодоканал». Тут проживає одна з боржниць, яка тривалий час не сплачує за воду.

Її борг становить 10 тисяч 900 гривень. Згідно законодавства до таких осіб застосовується процедура стягнення рухомого майна.

/Інна Діденко, державний виконавець Київського відділу Державної виконавчої служби
Державними виконавцями здійснено опис майна боржника, а саме рухомого майна. Якщо протягом 5-ти денного терміну боржники не сплалять дану суму заборгованості, майно буде передано на примусову реалізацію для погашення заборгованості згідно рішення суду./

Диван, крісло, комп'ютер - саме ці речі конфіскували, аби в їх рахунок погасити борг перед підприємством.

/Катерина, боржниця
Це повний безлад!!! Я повністю з цим не згодна. І які 5 днів? Де мені знайти ці гроші? Це ненормально! Я ніколи не могла подумати, що через якісь 10 900 у мене винесуть все./

Нині у судах через борги споживачів перед «Полтававодоканалом» розглядається майже тисяча проваджень. Державна виконавча служба втручається в процес вже після прийняття рішень судовими інстанціями та перевіряє майновий стан боржників. Одним із таких є Володимир. Його борг - більше 10 тисяч. Відтак через несплату за воду і залишився без автівки. За допомогою евакуатора її повезли на спеціальний склад.

/Володимир, боржник
Я ніколи не думав, що в мене заберуть машину. Це безлад. Як я буду без машини, я не розумію?/

Про це потрібно було думати раніше, розповідають фахівці «Полтававодоканлу», оскільки робота стратегічного підприємства знаходиться у прямій залежності від того, як сплачують за спожиті послуги полтавці. Загалом заборгованість населення перед підприємством становить майже 29 мільйонів гривень. По окремих абонентах - 10-20 тисяч.

/Володимир Степаненко, начальник служби обліку та реалізації КП «Полтававодоканал»
В основній масі своїй ці люди забезпечені, працездатного віку. На відміну від пенсіонерів, які не зважаючи на свої мізерні доходи, прагнуть вчасно та в повному обсязі сплати за отримані послуги з водопостачання та водовідведення/

Відтак «Полтававодоканал» закликає споживачів вчасно сплачувати за отримані послуги. В інакшому випадку - чекатиме конфіскація особистого майна.

Стрічка новин