В Глобинському та Оржицькому районах горять десятки гектарів площі

Не встановлені  остаточні причини пожеж торфових покладів у Глобинському та Оржицькому районах. Тут горять десятки гектарів площі. Скоріш за все, пояснюють рятувальники, займання провокує місцеве населення, що спалює очерет аби створити нові пасовища для домашніх тварин. 

Наразі вогнеборці докладають максимум зусиль, аби якнайшвидше ліквідувати пожежі в екосистемах. Так 2 вересня пожежу покладів торфу на загальній площі близько 15 гектарів було ліквідовано у селі Іванове Селище Глобинського району. Продовжується гасіння на загальній площі близько 30 гектарів і в селі Демченки. Тут залишилося загасити трохи більше 20 гектарів. Основна прична тривалого гасіння, зазначають рятувальники, - низький рівень води у річці Хорол.

/Віктор Дейнега, начальник ГУ ДСНС Полтавщини
Для того, щоб ліквідувати повністю пожежу, пророблена ситуація особовим складом, але якщо не буде води в річці Хорол, то ліквідувати дану пожежу не буде можливим./

Річка в таку спекотну погоду просто не встигає відновити свій рівень, аби забезпечити водою рятувальників та місцеве населення.

/Валерій Петракін, голова Зубанівської сільської ради
В селі Зубанях центральне водопостачання відсутнє. В основному люди користуються водою викопних колодязів. Води багато пішло. Знизився рівень в колодязях./

Надзвичайники звертаються до громадян аби вони не користувалися відкритим вогнем у лісах, узліссях та ділянках із торф'янистими ґрунтами.

Стрічка новин