З квітами, прапорами та гарячими обіймами Полтава зустріла демобілізованих бійців АТО

До Полтави повернулися демобілізовані бійці АТО. Теплу зустріч для них влаштували на площі поблизу облдержадміністрації. Деякі з АТОвців не бачилися зі своїми сім'ями близько року. Нині, кажуть, звикатимуть до мирного життя у родинному колі. Перші сльози після довгої розлуки, міцні обійми з дружинами та дітьми українських героїв - зафільмувала наша знімальна група. 

Біля будівлі обласної державної адміністрації майорять жовто-сині прапори. Так Полтава зустрічає українських захисників. З хвилини на хвилину на площі має з'явитися автобус. З нетерпінням виглядає його п'ятирічна Діана. Свого дідуся, який близько року перебував у зоні АТО, вона разом з мамою Ольгою зустрічатиме з жовто-синіми квітами.

((СИНХРОН ХР 00:00:10
СИНХРОНИРУЕМЫЙ: Ольга Іванова
ТИТР: зустрічає батька
Телефонували по вечьорах, телефонували по можливості, бувало, що не було зв'язку. Хвилювалися, звичайно, дуже, не знали, що там відбувається.))

Поряд із родичами бійців в очікування автобуса студенти, громадські активісти, звичайні полтавці.

/Світлана Антонець, студентка
Хочемо їх підтримати, хочемо поплакати, поаплодувати, зустріти їх оплесками, сказати велике дякую їм./

І от нарешті - українські захисники ступають на рідну полтавську землю.

На і без того спектоній площі стає гаряче від поцілунків, обіймів та теплих слів, з

якими своїх героїв зустрічають рідні. Їхню підтримку, кажуть воїни, вони відчували постійно. Про це говорять віршованими рядками відомих поетів.

/Володимир Котков, повернувся з АТО
Да, друзья, прошу учесть,
Знаю я, наверное,
На войне любовь жены -
Сильней войны или даже смерти./

На урочистій частині із поверненням бійців вже вітають представники полтавської обласної та міської влад.

/Микола Білокінь, керівник апарату Полтавської ОДА
Ми були у вас. Ми бачили, в яких умовах ви жили. Наші козаки виживають в усіх умовах. Спасибі, ви мужні./

/Петро Ворона, голова Полтавської обласної ради
Хочеться, щоб ви коли приїхали на "гражданку", щоб не було тих проблем, які колись були у афганців, які були колись у чорнобильців, щоб ніхто із чиновницької раті вас не образив і ви отримали те, що маєте отримати у відповідності із законодавством./

34 мужні бійці з усієї Полтавської області. Сьогодні разом з ними, як і там на передовій, приймає вітання командир Олег Громадський. Він у зоні АТО з березня 2014 року. На долю його батальойну випадало різне, зокрема ліквідація диверсійних груп та снайперів супротивника.

/Олег Громадський, командир 16-ого окремого мотопіхотного батальйону ЗСУ в складі 58-ої бригади
Була зроблена засада, погоджені вогневі позиції. Безпілотник з цієї позиції сфотографував, провели артобстріл по цих погоджених позиціях. Чотири години стріляли. Диверсійна група прийшла дивитися, як вони знищили українську артилерію. Хлопці сиділи в засаді з гранатометами, знищили диверсійну групу, а снайпершу, яка їх прикривала, знищили кулеметним вогнем./

Хлопців із батальйону Олега Громадського відзначили грамотами та подяками. А от сам командир отримав посвідчення радника голови Полтавської облдержадміністрації.

Стрічка новин