Під страхом смерті: у Полтаві презентували фільм, який знімали під кулями

Полтавцям презентували документальний фільм режисерів Леоніда Кантера та Івана Яснія "Добровольці божої чоти". Прем'єра стрічки, відзнятої здебільшого у селищі Піски та Донецькому аеропорту, відбулася у Києві ще в січні, нині ж її показують по всій країні.

Документальний фільм "Добровольці божої чоти" творча команда відзнімала три місяці, ризикуючи власним життям, адже здебільшого зйомки відбувалися у Пісках та в Донецькому аеропорту. Стрічку вже презентували в Італії, Новій Зеландії, Австралії та Польщі, а також в кількох містах України. Нині настав час Полтави. Декого з героїв вже немає серед живих, комбат 17-го запасного батальйону Добровольчого українського корпусу з позивним "Пірат" - із тих, кому пощастило вижити.

/Пірат, комбат 17-го ЗБАТу Добровольчого українського корпусу
Там ніяких постановок не було, Леонід та Іван просто бігали зі своїми маленькими камерами, бо не було великих камер. Це абсолютно безстрашні люди, бо ми хоч якусь зброю мали в руках, щоб відбитися./

Створили фільм за рахунок благодійних пожертв, робота над стрічкою почалася зі зйомок Добровольчого корпусу. Про вибір героїв режисер Леонід Кантер сказав: "Я почав шукати бойовий батальйон, де люди не займаються "показухою". Це Добровольчий український корпус, сформований "Правим сектором".

/Ярослав Попов, режисер монтажу
Це наша відповідь на російську пропаганду, це можна сказати, симетрична відповідь на російську пропаганду, але в іншому полі: мистецтва й історичної правди./

Деякі фрази фільму про захисників Донецького аеропорту вже стали цитатами, наприклад: "Люди витримали, не витримав бетон".

/Андрій Матковський, Полтавський міський голова (2006-2010)
Це навіть не фільм, а частина життя гідних українців, серед яких багато героїв./

/Федір, Архієписком Полтавський і Кременчуцький
Єдина така позитивна емоція - це те, що нас дуже багато, тих, хто любить Батьківщину і готовий їй служити, віддати найдорожче./

У Полтаві покази стрічки "Добровольці божої чоти" обіцяють продовжити з 3-го вересня. Полтавці, які вже переглянули її, не приховують емоцій.

Стрічка новин