В ногу з часом: у Полтаві зв"язківців навчають працювати з сучасним обладнанням

Працювати з обладнанням зв'язку мобілізованих в рамках 6-ї хвилі, а також контрактників та миротворців навчають у Полтаві на базі 179-го об'єднаного навчально-тренувального центру. Відповідну підготововку тут проходять чоловіки з усієї України. Готують фахівців здебільшого на зразках нової техніки, працювати з нею навчають представники компаній, які її і виготовляють. Крім цього, військові опановують англійську мову, щоб розуміти інструкції і технічні характеристики обладнання.

У Полтаві зв'язківців навчають на зразках сучасної техніки. Обладнання, виготовлене за радянських часів, у 179-му об'єднаному навчально-тренувальному центрі військ зв'язку теж є, але оскільки на передовій у зоні АТО використовують здебільшого новітню апаратуру, їй - особлива увага.

/Олексій Безручко, мобілізований
Сучасна техніка більш компактна, вона більш захищена, її можна впускати, а найкращі сучасні зразки можна мочити, вони не бояться. По-друге - це цифрова техніка, де захищена інформація, вона зашифрована, її складніше зламати та прослуховувати нашим противникам./

У центрі навчають як мобілізованих у рамках 6-ї хвилі мобілізації, так і спеціалістів контрактної служби та миротворців. Щодо останніх, нині тут проходять підготовку військові, які поїдуть до Косово. Для поглибленого вивчення обладнання зв'язку обирають системних адміністраторів та програмістів, їм осягнути технічні ази значно легше.

/Олексій Гулько, мобілізований
У нас є американські станції Harris, звичайно, хотілося б мати їх більше і кращої комплектації, також у нас на озброєнні Motorola, ми намагаємось із них вижати максимум, що можна. Ну, і крім цього, у вільний час ми займаємося лабораторними дослідженнями, щоб удосконалити техніку, яка залишилася з радянських часів./

Окрім викладачів центру працювати з сучасною технікою військових навчають представники компаній, які займаються її виготовленням.

/В'ячеслав Єрмачков, викладач 179-го об'єднаного навчально-тренувального центру зв'язку
Для якісної підготовки ми запрошуємо спеціалістів підприємств, які нам цю техніку постачають. Для підготовки спеціалістів радіостанції Harris до нас приїздили спеціалісти з Польщі, які мали великий практичний досвід роботи з цими радіостанціями, і тиждень готували наших хлопців/

Нині у центрі вивчають принцип дії ось таких радіостанцій. Їх використовують в районах бойових дій різних країн світу. Оскільки інструкції до обладнання зв'язку зазвичай англійською мовою, її викладають військовим. Такі вимоги Міністерства оборони і їх тут виконують.

Стрічка новин