Школярі-переселенці у Полтаві мріють повернутись додому

Вимушені переселенці планують навчальний рік на Полтавщині, але мріють повернутися додому. Традиційно в районній державній адміністрації відбулася акція "Школяр". Цьогоріч на неї запросили не тільки полтавських дітей з сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах. А й тих, хто змушений був тікати до нас від війни.   

У вересні Єгору виповниться 13. Останній рік він вимушено живе у селі Гожули під Полтавою. Хоча його мала батьківщина - Макіївка.

/Єгор Чміль, переселенець
Тут будинки такі гарні. А там - розбомблені. Там страшно. бабусі, дідусі там залишились. Друзів багато. Дзвонять інколи, говорять: приїзжай./

За кілька днів Єгор піде до сьомого класу. Але крім навчання, хлопець має багато захоплень. І збирається продовжувати їх у Полтаві.

/Єгор Чміль, переселенець
Танцями займався, карате. У мене багато дипломів, нагород з танців спортивно-бальних. Тут я ходив на бокс з місяць. Тепер на футбол піду./

Школярів-переселенців у Полтавському районі не багато. До нового навчального року для них проводять свято в райдержадміністрації.

/Ірина Буренко, директор Полтавського районного центру соціальних служб
Основний контингент у нас на території з числа переселенців - це люди похилого віку, люди з інвалідністю. Є 7 багатодітних родин. Вони вже призвичаїлися, добре облаштувалися і проживають на території району./

На традиційну акцію "Школяр" запрошують вразливі категорії населення Полтавського району, які потребують підтримки. Нині це діти із сімей переселенців, родин загиблих в АТО, та підлітки, які перебувають на обліку у кримінально-виконавчій службі. Після виховного свята з елементами історичного екскурсу в історію України, діти отримали канцелярські набори.

Стрічка новин