Полтавці навчають перевиховувати злочинців

Не тільки контролювати, а й виховувати. Віднині осіб, які отримали умовне ув"язнення в Україні соціально перевиховуватимуть. 27 серпня відповідний закон вступив у силу. Перелаштовуватись під зміни першими взялися полтавці. Бо саме у нашому регіоні, говорять фахівці, пробацію ввели ще до прийняття закону.

Кримінально-виконавча стала службою пробації. Законно це відбулося нинішнього тижня. На практиці ж означає: у працівників служби додасться відповідальності.

/Роман Дрозд, керівник пенітенціарного напрямку БО "Світло надії"
Основний принцип, що зміниться - раніше у них була функція тільки контролю. Зараз у них з"являється друга функція - соціально-виховна. Вони у своїй роботі будуть більше уваги звертати на причини: чому людина скоює злочини./

Андрій Степенко навчає майбутніх офіцерів пробації для всієї України. До Полтави він приїхав самому навчитися елементам кейс-менеджменту - нової методики роботи із засудженими. Тренінг відбувається за підтримки компанії DVV International.

/Андрій Степенко, працівник Білоцерківського училища професійної підготовки персоналу
Цей закон дає шанси тому, що у нас менше людей буде за колючим дротом./

Керівників міжрайонних відділів кримінально-виконавчої служби 4 регіонів України: Полтавщини, Харківщини, Сумщини та Черкащини під час тренінгу розповідають про розширення обов"язків за новим законодавством.

/Ірина Крантюк, старший інспектор з особливих доручень
Складання досудової доповіді щодо обвинуваченого. Це надання до суду інформації, яка допоможе прийняти суду рішення. Це реалізація пробаційних програм, які будуть призначатись разом з призначенням покарань, не по"язаних з позбавленням волі./

Полтава, говорять фахівці, має неабиякий досвід у цьому. Людей, які виходять з місць позбавлення волі не залишають на вулиці, а допомагають їм працевлаштуватись, поновити документи, дають тимчасове житло.

/Роман Дрозд, керівник пенітенціарного напрямку БО "Світло надії"
Не почавши роботу із засудженим ще тоді, коли він знаходиться у місцях позбавлення волі - потім дуже важко вплинути на його поведінку, мислення. Методи та інструменти з пенітенціарної пробації ми використовуємо в Україні років 6. Можна сказати, що єдина організація, яка не зупинялася, були кошти чи ні.)/

Наразі в Полтавській області на обліку у кримінально-виконавчій інспекції перебувало близько 5 тисяч осіб. Після зміни законодавства, підрахували спеціалісти, додаватиметься ще 2 тисячі щорічно.

 Інна Безугла

Стрічка новин