Повірка лічильників - у ваших інтересах

Осад або вапно можуть прискорити роботу вашого лічильника води. Фахівці попереджають: саме ці утворення на механізмах впливають на його точність. Причому як в один, так і в інший бік. Щоб бути упевненим у точності результатів комунальники нагадують: раз на три роки споживачі води, які мають лічильники, повинні повіряти їх.

Спаковані з документами, невеликі круглясті механізми готові до повернення на робочі місця. Вже самі перевірені на точність, контролери використання води у такому вигляді повертають полтавцям.
Що відбувається з ними до цього - мало хто бачить.

Фіксовано користуватись водою - лише частина обов"язку. Не менш важливо не забувати перевіряти самі прилади обліку, нагадують комунальники.

/Володимир Степаненко,  начальник служби обліку та реалізації води КП "Полтававодоканал"
Кожний лічильник має свій термін повірки, встановлений у паспорті. Для чого потрібна така повірка? За час його роботи можуть відкладатися вапняні нарости./

Перешкоджати роботі приладу може й осад, що утворюється в камері лічильника. Це все прискорює або сповільнює роботу механізма і він починає надавати неправдиву інформацію.
Тому, розповідають спеціалісти, з часом може виникнути необхідність налаштування і навіть капітального ремонту лічильника.
Це спеціальна лабораторія повірки лічильників на полтавському "Водоканалі". Тут проводять усі роботи, пов"язані з цим.

/Володимир Степаненко, начальник служби обліку та реалізації води КП "Полтававодоканал"
Що включає в себе зняття лічильника, встановлення тимчасової вставки, власне повірки і монтажу. Окремо хочу зазначити, що розпломбування та пломбування лічильників виконується виключно працівниками нашого підприємства./

Виконувати все це можна лише в лабораторних умовах за допомогою спеціального обладнання. На повірочний стенд фахівець встановлює одразу десять водомірів.

Якщо повірку не зробили вчасно, говорять комунальники, споживача переводять на нормативну оплату за послуги водопостачання. 

Для того ж, щоб перевірити прилади обліку - необхідно звернутись до абонентського відділу із заявою.
Щороку на полтавському водоканалі повіряється більше сорока тисяч лічильників.

Стрічка новин