Українські рецидивістки смачно готують

У Наддержинщинській виправній колонії, що у Полтавському районі, нестачі хліба не відчувають. Тут печуть свій. Засуджених щодня годують стравами із рибою та м'ясом, пригощали ними і представників ЗМІ: в установі провели кулінарний конкурс серед жінок, які відбувають покарання. 

Надержинщинська виправна колонія №65 - установа мінімального рівня безпеки із загальними умовами тримання жінок. Тут немає вперше засуджених, лише ті, які скоїли злочини повторно, серед них - Ірина Бухтіярова. Доки була на волі, розповідає, працювала поваром. Нині ж демонструє кулінарні здібності тут, беручи участь у конкурсах. Вже у колонії жінка отримала професію кухара та з нетерпінням чекає завершення терміну покарання, щоб порадувати смачненьким своїх 4-х дітей.

/Ірина Бухтіярова, засуджена
Спілкуюсь з дітьми по телефону постійно, вони й приїжджають сюди на тривалі побачення на 3 доби./

Окрім Ірини щороку у колонії здобувають освіту десятки жінок.

/Дмитро Коблицький, заступник начальника Надержинщинської виправної колонії №65
В колонії працює загальноосвітній навчальний заклад і ПТУ. У ПТУ засуджені можуть здобути професію швачки, муляра-штукатура, повара./

Нині в установі - 319 засуджених. У 2014-15 навчальному році документ про професійно-технічну освіту отримали більше 130-ти з них. В умовах, коли втрачаються соціальні зв'язки, мати професію - дуже важливо, вона дозволяє заробити гроші законним шляхом. Доки жінки знаходяться в установі, для них влаштовують конкурси, які складаються з теоретичної і практичної частин. Цього разу готували страви.

/Андрій Володько, заступник начальника управління Державної пенітенціарної служби України
Сьогодні був у нас український борщ, картопляне пюре з котлетою, салат зі свіжих овочів і компот. Це продукти, які надійшли від підсобного господарства./

Для приготування їжі у колонії використовують альтернативні види палива, таким чином економлять 170 кубів газу щодня. Тут засуджені працюють на виробництві, шиють спецодяг і тим самим виконують замовлення силових структур. За свою працю отримують заробітну платню і висилають посилки для рідних, які залишились по той бік колючого дроту. Схоже, багатьох таке життя влаштовує, адже деякі потрапляють до установ позбавлення волі знову і знову.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію