Дві полтавки змогли об'єднати 24 області та Автономну республіку Крим

Мати і донька об'єднали 24 області та Автономну республіку Крим. Відбулася така урочиста подія на виставці робіт Віри Гордівської та Світлани Гагієвої "Вишивана Україна". Жінки вивчили орнаменти, кольори та техніки притаманні кожному регіону і відтворили їх у ляльках-мотанках. 

"Вишивана Україна" - під такою назвою у музеї імені Володимира Короленка відкрилася виставка полтавських майстринь - Віри Гордівської та Світлани Гагієвої.

/Віра Гордівська, майстриня
Рушник і лялька - це найсвятіші обереги людського буття. І саме лялька, яка є в оселі забирає на себе весь той негатив, який, як в народі кажуть, преться в хату не з добром. І для того, щоб в хаті було добре, особливо де є маленькі діти./

Вишивкою у цій сім'ї займалася ще прапрабабуся. Та й самі майстрині народилися з голкою в руках. Цього разу творча сім'я представила унікальну колекцію ляльок-мотанок, якою поєднали всі 24 області України та Автономну республіку Крим. Кожна лялечка - оберіг того регіону, символіка якого зображена на сорочці.

/Світлана Гагієва, майстриня
В оцій лялечці показана борщівська (тернопільська). Вона має чорні кольори і вишивається не хрестиком. Тут підстелений хрестик, верхоплут. Ми знаходили ці малюнки з книжок старих, з музеїв вишукували. Ось львівська. Це сокальська вишивка, як і в мене на сорочці./

Для такої творчості, говорять, ніяких вкладень не шкода. Головне - вишивати з душею. Це і цінять у патріотичних виробах відвідувачі виставки.

/Катерина Федоренко, відвідувачка виставки "Вишивана Україна"
Виставка мене заворожила. Такі якісні роботи, такі яскраві, незабутні, можна сказати. Людина, яка вложила у ці рушники душу - вона добра. Ви розумієте, що злими помислами таких рушників не створиш./

Вразила полтавців і кропітка робота майстринь над ляльками-мотанками. На виставці представлено одразу 5 різних оберегів, притаманних Полтавщині.

Стрічка новин