У Полтаві вкрали 2 прапори і банер з написом "Слава Україні"

 

В ніч з 26 на 27 серпня з монументу, що знаходиться в Корпусному парку зняли банер з написом "Слава Україні" та 2 прапори. Полтавського орла упродовж року прикрашав жовто-блакитний стяг, який перед Днем незалежності тільки замінили на новенький, та червоно-чорний, що з'явився лише 4 дні тому. Невідомих, які проти українізації центральної площі міста досі знайти не вдалося. У той же час, ситуацію прокоментував мер Полтави. Олександр Мамай стверджує, що міська влада символіку не знімала:

- Якби приймали участь якісь комунальні служби - я, як мінімум би, знав. Це не вони. Але я хочу висловити свою особисту думку, яка у мене є незмінною. На сьогодні є символи нашої країни - це прапор, Конституція, гімн України і Президент. І сьогодні нехтувати символами - це великий гріх. Я вважаю, що прапор нашої країни повинен бути на адміністративній будівлі. Якщо хтось хоче, щоб прапор був у центрі міста - треба написати заяву на виконком або на міську раду, ми дамо дозвіл. У центрі міста зробимо флагшток і дійсно вивісимо гарний, чудовий наш український прапор. Сьогодні сунути прапор в клюв орла ( це пам'ятник Слави, це монумент історії), я вважаю, це кощунство.

На сайті Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА розміщено статтю доктора державного управління, кандидата історичних наук Миколи Лахижі, присвячену темі етикету застосування державної символіки. Автор говорить, що в Україні досі немає документа, який би регламентував використання державного прапора, герба чи гімну. Тому доцільно застосовувати існуючі традиції, український та міжнародний досвід. Символи держави використовуються в урочистих випадках, при проведенні державних і національних свят, офіційних церемоній. Сьогодні прапор України постійно майорить на будинках органів державної влади та місцевого самоврядування. Водночас, приватні особи також можуть використовувати жовто-блакитний стяг для підкреслення свого громадянства, висловлення почуття гордості за належність до України. Однак, відповідно до міжнародного етикету прапора, жовто-блакитний стяг не повинен бути постійно вивішеним на помешканнях громадян. Аби дізнатися більше про етикет використання державних символів, варто перейти на сайт Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА.

Стрічка новин