Розгляд справи Кернеса, або кожен розважається як може

До Київського райсуду Полтави активісти протягнули через вікно мікрофон та гучно заспівали Гімн України. Так сьогодні розпочалося підготовче засідання за обвинуваченням мера Харкова Геннадія Кернеса та двох його охоронців у викраденні людини, катуванні та погрозі вбивством. Зустріч у стінах служителів Феміди тривала до вечора. 

Київський районний суд міста Полтава. 10.30 ранку. До будівлі приїжджають захисники Геннадія Кернеса, а вже за ними сам Харківський міський голова. На термометрі +25, а в приміщенні суду на багато більше. До зали потрапляють і активісти. Протягнувши мікрофон через вікно, співають Гімн України та викрикують гасла.

З приводу нецензурної лайки у залі суду - одне з клопотань сторони захисту. Суддя Антонов попереджає про відповідальність.

/Андрій Антонов, суддя Київського районного суду м. Полтава
Якщо не буде порядку у судовому засіданні - буду вимушений відкладати справу і це не вина прокуратури, захисту, суду. У наступному засіданні секретар буде складати адміністративний протокол за неповагу до суду./

Окрім цього, вже вдруге сторона захисту хоче перевірити повноваження прокурорів, адже вступив у дію новий профільний закон. А доки звучить ще ряд клопотань, одні вітають повідомленнями знайомих зі святами, інші - мріють про морозиво, а сам обвинувачений гортає фотографії на мобільному. У цей час його захисники скаржаться на умови проведення судового засідання.

/Лідія Ізовітова, адвокат Геннадія Кернеса
Геннадій Адольфович Кернес знаходиться під певними обмеженнями. Він не працює, він не прийшов на роботу, він не виконував свою діяльність, він вже 8 годин знаходиться фактично під певними процедурами, якщо враховувати і дорогу./

Однак, це не полегшує рух кримінального провадження. Судове засідання триває майже до 5 вечора, та до розгляду справи по суті так і не доходить. Підготовче засідання перенесли на 7 вересня.

Стрічка новин