Знайшлися свідки, які виправдовують екс-начальника обласного ДАІ Петра Блажівського, якого звинувачуюють у хабарництві

Про вимагання хабарів чули тільки з пліток - говорять нові свідки у справі  ДАІшника Петра Блажівського. Про це вони заявили у понеділок під час чергового засідання суду. А ще під час слухання, прокуратура внесла нові протоколи до матеріалів справи. На що захист висунув цілу низку претензій до документів. 

Якщо під час минулого судового засідання свідки говорили не на користь екс-начальника обласного ДАІ Петра Блажівського, то нині - навпаки.

/Прокурор зі свідком: - Скажіть, будь ласка, Блажівський Петро Ілліч вимагав у вас кошти?
-Особисто він, та й по керівництву, коштів ніхто не вимагав./

Колишній начальник центру з обслуговування Чутівського, Машівського, Карлівського районів Вадим Криворучко не заперечує, що знає колегу Михайла Литвина, також свідка, який у свою чергу минулого засідання говорив: в кінці 2014 року за дорученням Блажівського передавав йому два конверти від начальника Зіньківського МРЕВ. Вадим Криворучко підтвердив зустріч з Литвином на Київському шосе.

/Вадим Криворучко, свідок
Я передавав, скажімо так, документи службового користування для того, щоб він передав Петру Іллічу на підпис.
-Чому ви повинні були особисто передавати дані документи?
-Це був кінець року і я, приїхавши в управління пам"ятаю, питання треба було вирішити терміново підписом. Але його на місці не було./

Факти вимагання неправомірної вимоги цей свідок заперечив. Так само, як й інший - очільник відділення ДАІ з обслуговування Великобагачанського району.

/Михайло Неводничий, свідок
Ходили такі плітки по відділенню, серед працівників, серед начальників ДАІ, що десь-там, якісь кошти збирають. Але те, що я чув від своїх підлеглих - це лише чутки./

Також під час засідання прокуратура звернулася із поданням долучити до матеріалів справи ряд протоколів. Серед іншого - виявилося, що з кабінету начальника обласного ДАІ ніби-то під час обшуку вилучили відеореєстратор.

/Віталій Бойко, прокурор
Встановлено, що на відеореєстраторі є відеозаписи в період з 18. 12.2014 року по 27.12.2014 року включно./

Сам підсудний сказав, що йому нічого не відомо про встановлення відеореєстратора у власному кабінеті. Захист висловив протест: інформації про те, яким чином було вилучено апаратуру нині у справі немає.

/Олена Момотова, адвокат П. Блажівського
Де саме він був встановлений, і де він зараз знаходиться? В протоколі обшуку у нас немає ніяких ознак цього предмету. Я вже не кажу і про те, що, якщо це обладнання ДАІ, то потрібно залучити якісь документи, що він стояв на балансі./

Ці матеріали до справи долучили, але прокуратура ще підтверджуватиме їх вагомість.

/Віталій Микитенко, суддя
Прошу в наступне засідання надати для огляду цей відеореєстратор і документи щодо нього. Зрозуміло, так? Щоб ми могли оцінити належність і допустимість./

Також під час наступного засідання мають заслухати ще кількох свідків. Розгляд справи триває...

Стрічка новин