Розбудова Полтави тягне за собою чимало конфліктів

Розбудова Полтави тягне за собою чимало конфліктів. В першу чергу – між забудовниками та мешканцями старих будинків. Уникнути проблем в майбутньому можна, якщо повністю змінити принцип розбудови міста, впевнений депутат обласної ради Юрій Кривошеєв. Вирішити вже існуючі суперечки – теж, але для цього треба шукати компроміс. Про будівельний конфлікт на вулиці Куйбишева, який взявся владнати посадовець, – далі у сюжеті.

Проблеми розбудови Полтави мають системний характер. Про це яскраво свідчать регулярні конфлікти, що виникають між мешканцями старих будинків та забудовниками. Черговий виник під час будівництва багатоповерхівки по вулиці Куйбишева. Саме будівництво цілком законне. Але до будівельного майданчика фактично немає проїзду.
Згідно з документами, вантажівки з будматеріалами та міксери з цементом мають заїжджати крізь цей провулок, де і «таврії» тісно. До того ж, під провулком є старі погреби, куди вантажівка може просто провалитися. Мабуть, обурюються місцеві мешканці, видаючи дозвіл, чиновники навіть не відвідали це місце.

/Валентина Михайлівна, місцева мешканка
Не були спочатку проведені громадські слухання, і вони не знають проблем, які виникають у мешканців цього району/

Забудовник вирішив піти коротшою дорогою, і намагається зробити проїзд вантажівок фактично крізь двір цього будинку. Спочатку дорога мала проходити на місці цієї одноповерхівки. Її мешканцям запропонували відселитися – та обмін був не вигідний, і вони відмовились. Тож, кажуть люди, забудовник вирішив просто перетворити заїзд у двір на проїзд для важких міксерів.

/Олена, місцева мешканка
Не було проїзду, був заїзд для «туалету» – і все. Власник, який купив всю цю ділянку, він збудував забор і встановив ворота. Я так зрозуміла, воно ще тоді планувалося. А тепер через цей проїзд вони хочуть пускати міксери, тому що будинок буде будуватися монолітним способом/

І старий будинок, і дорога, під якою розташована каналізація віком понад 60 років, рух багатотонних вантажівок можуть не витримати – обурюються мешканці. Тому вирішили звернутись по допомогу до депутата Полтавської обласної ради Юрія Кривошеєва. Депутат зауважив, що конфлікти із забудовниками – постійна проблема.

/Юрій Кривошеєв, депутат Полтавської обласної ради
Треба тим мешканцям, які живуть в старих будинках, давати квартири. Це – накладно. І для того, щоб забудовник ніс наймеше соціальних навантажень, починають роздавати ділянки, які фактично є дворовою територієї будинків, в яких живуть люди/

На думку Юрія Кривошеєва, необхідно міняти сам принцип розбудови міста. Старі будинки мають зноситись, але їх мешканці – отримувати рівноцінне житло у новобудовах. В конкретно цьому випадку необхідно шукати компроміс. Місцеві мешканці мають чимало житлових проблем. Тому депутат пообіцяв провести переговори з забудовником і захистити інтереси людей.

/Юрій Кривошеєв, депутат Полтавської обласної ради
Тут погані справи з каналізацією, з енергопостачанням, дуже малий струм електроенергії. Я думаю, що компроміс буде знайдено/

Вирішення цих проблем, на думку Кривошеєва, цілком по кишені забудовнику, і може стати тим консенсусом, який влаштує будівельну компанію, покращить життя місцевих мешканців і власників квартир в майбутній новобудові.

Стрічка новин