На Полтавщині очікується закриття більшості автостанцій

На Полтавщині очікується закриття більшості автостанцій. Це може статися в тому випадку, якщо Міністерство інфраструктури не скасує оприлюднений проект відповідного наказу. Згідно з ним, планується встановлення єдиного для всіх розміру автостанційного збору – 1 гривні з кожного квитка. Це потягне за собою збільшення вартості проїзду для майже 70% пасажирів, а для автостанцій – фінансову руйнацію та безробіття сотень працівників.

Фахівці автотранспортної галузі б'ють на сполох. Вже незабаром частина автостанцій може припинити своє існування. Причина – можливі нововведення, запропоновані профільним відомством. На офіційному сайті Міністерства інфраструктури України від 24 липня розміщений проект наказу «Про внесення змін до Порядку регулювання діяльності автостанцій». Згідно з ним, розмір автостанційного збору складає 1 гривню. І він встановлюється єдиний для всіх автостанцій. Та з таким нововведенням категорично не згодні працівники автотранспорту.

/Микола Первак, голова Полт.обл.організації профспілки працівників автотранспорту
Порушуються основні принципи підприємницької діяльності та протирічать Господарському кодексу України, Законам України «Про ціни та ціноутворення»/

Основна структура доходів автостанцій – це автостанційний збір та вартість обов'язкових послуг, що надаються перевізникові. Зміна у фінансово-господарській діяльності, зазначають фахівці товариства з додатковою відповідальністю «Полтаваавтотранс», приведе до фінансової, а відтак – і просто фізичної руйнації автостанцій. Як наслідок – втрата бюджетом мільйонних податків, що нині сплачує підприємство. Та, крім цього, в разі прийняття Наказу в першу чергу постраждають жителі сільської місцевості. А це – майже 70% всіх пасажирів.

/Валентина Старушко, начальник відділу ТДВ «Полтаваавтотранс»
Тому що на даний час вартість квитка на приміському автобусі – 2 гривні – 5 гривень, то там зараз автостанційний збір складає 50 копійок, то за їхніми розрахунками виходить – пасажир повинен платити гривню/

Тобто кожен квиток, пояснює Валентина Старушко, здорожчає на гривню. Це призведе до того, що пасажири відмовляться від послуг автостанцій. Фахівці ТДВ «Полтаваавтотранс» провели розрахунки і пройшли до висновку, що в подібних умовах підприємство змушене бути припинити роботу ряду автостанцій як нерентабельних.

/Алла Павлій, голова профспілки ТДВ «Полтаваавтотранс»
В зв'язку з цим було оголошено наказ про скорочення більше 100 працівників із 270 працюючих. Згідно із Законом, працівників попереджено за 2 місяці до звільнення з роботи/

На підставі необгрунтованості наказу, зазначають транспортники, вони звернулися до ряду Міністерств, інспекцій, профспілок та служб з єдиною вимогою: відмовитися від погодження вказаного документу. Нині ж активно працюють над тим, аби їх почуло якомога більше профільних відомств.

Стрічка новин