Останні 100 років вітчизняної історії – в одному місці

Останні 100 років вітчизняної історії – в одному місці. У приміщенні облдержадміністрації презентували традиційну документальну виставку, присвячену українському державотворенню. Експозиція зібрана з матеріалів різноманітних архівів держави.

Перед виставкою голова обласної ради Петро Ворона розглядає фотографії та документи, розміщені на стендах. Всі вони – про те, як будувалася незалежна Україна. Посадовець пригадує, як і сам 25 років тому долучився до цих подій.

/Петро Ворона, голова Полтавської обласної ради
Я пам'ятаю 91-й рік, 1 грудня, коли я з друзями, тоді ще молоді вчителі, піднялися на приміщення будинку культури і почепили перший державний прапор в Оржицькому районі, коли ще в школі працював/

Цьогорічною виставкою, розповідають організатори, вирішили акцентувати увагу не на процесах, а на особистостях, які брали в них участь.

/Тарас Пустовіт, заступник директора Державного архіву Полтавської області
Були дуже відомі родини, і їх будинки були центрами українського життя. Це родина Русових, родина Петлюр-Скрипників, родина Чижевських, родина Андрієвських/

Виставка розміщена в холі облдержадміністрації. Експозиція складається з трьох розділів. Перший розповідає про події першої чверті 20 століття, другий – про політичні процеси з 1920 до початку 90 років, і третій ілюструє сучасний етап.

/Валентина Гудим, директор Державного архіву Полтавської області
Позбавлення комуністичної тоталітарної ідеології, очищення влади, боротьба з корупцією – якщо всі оці заходи будуть зроблені, то ми зможемо побудувати заможну країну. Ось це і є лейтмотивом нашої виставки/

Виставка підготовлена на основі документів Централього державного архіву вищих органів влади, Центрального державного кінофотофоноархіву та Державного архіву Полтавської області.

Стрічка новин