Із мистецтвом фриволіте знайомить полтавців Катерина Калініченко

Із мистецтвом фриволіте знайомить полтавців Катерина Калініченко. У Галереї мистецтв майстриня презентувала власні роботи «царського плетива», як його називали здавна. Прикрасили експозицію й авторські ікони.

«Царське плетиво» – у Галереї мистецтв. Цей вид рукоділля в Україні довгий час залишався у забутті. Нині на Полтавщині його відроджують такі майстрині, як Катерина Калініченко.

/Катерина Калініченко, авторка виставки
Це роботи виходять тугі, щільні, вони не підлягають ніякому розпуску, це вічні вузлики, і це рукоділля народилося на основі плетива рибацьких сіток/

Цим рукоділлям Катерина Калініченко оволоділа досить швидко. Самостійно, наполегливо працювала, розпочинала з легких вузликів, далі – з кожним новим виробом удосконалювала свої роботи. На сьогоднішній день майстриня має за своїми плечима 33 виставки.

/Надія Гринь, подруга К.Калініченко
Я захоплена її роботами. Вона така багатогранна, талановита людина, і ви самі знаєте: і поетеса, і співачка, і організатор, і тамада, і фриволіте - це її остання пісня в творчості. Ті роботи, ікони - на них можна дивитися і очей не відірвати/

Ця експозиція у Галереї мистецтв – особлива. Присвятили її Дню Незалежності України. Центральну частину виставки займають ікони. Їх - 24 - за кількістю років української самостійності. Ікони пані Катерина також оздоблює власноруч.

/Катерина Калініченко, авторка виставки
Ідея з іконами вийшла пов'язаною з Раїсою Панасівною. Ще за її життя не захотіла зробити маленький образок Пантелеймона їй для здоров'я, але не встигла за життя, але за її відсутності, Раїси Панасівни, вона легка на руку, і тепер ота ідея ікони для неї виплила у те, що в мене вже понад 60 ікон зроблено/

Дві ікони з тих, що на виставці, вже є храмовими. Ще одну – «Успіння Діви Марії» – невдовзі також передадуть до релігійної споруди. Цю ікону Катерина Калініченко прагне подарувати Свято-Успенському собору.

Стрічка новин