Боротьба з накотиками – програна

Наркоманія молодшає. 11-12 років – вік, в якому полтавці вперше пробують наркотики. За останні 7 років, констатують лікарі, ця цифра знизилася з попередніх «стартових» 15 років. Що робити з такою ситуацією, та чи варто продовжувати відповідні обласні програми по боротьбі з наркоманією, якщо самі фахівці говорять, що ця битва програна, – дивіться у нашому матеріалі.

Боротьба з наркотиками не має сенсу, говорять полтавці, які, власне, її і ведуть.

/Максим Демченко, виконавчий директор БО «Світло надії»
У світі її програли. Єдине, що можна зробити, – це зменшити попит. І зробити так, щоб попит у молоді був на щось інше – не на наркотики/

Цього року завершується нині діюча «Обласна цільова програма протидії наркоманії». Фахівці різних служб нині обговорюють, чи варто приймати нову.
Першу програму Полтавщина прийняла шість років тому. Зараз її головне досягнення – це отримання комплексного лікування сукупних захворювань в одному місці.

/Сергій Жук, керівник відділу політики БО «Світло надії»
Я приходжу до звичайного медичного закладу, отримую ліки та йду. Навіть той, хто мене не знає, і знати не можуть, що я колись вживав наркотики. І це дуже важливо/

Різні структури, задіяні у боротьбі з проблемами наркоманії, змогли якісно взаємодіяти.

/Ігор Мацицький, головний лікар Полтавського обласного наркологічного диспансеру
Повноваження, які, здавалося раніше, можуть робити тільки виключно в одному певному закладі, виявилось: їх можуть якісно робити й інші заклади. І більш доступно, і більш наближено до клієнтів/

Нову програму фахівці пропонують формулювати вже як «стратегію державної політики щодо наркоманії». Це допоможе охопити проблему ширше: наприклад, передбачати врегулювання відносин з лікарськими засобами, що містять наркотичні речовини.
Якою буде нова програма – ще вирішуватимуть до кінця року. У ній хочуть врахувати зменшення вікового діапазону споживачів та зміни у популярності наркоречовин. Затверджуватимуть документ з обласною владою.

Стрічка новин