Полтавці не можуть порахувати, скільки добровольців воювали та продовжують воювати на Сході України

Полтавці не можуть порахувати, скільки добровольців воювали та продовжують воювати на Сході України. Багато цих захисників не потрапляють до обліку офіційних структур, тому й отримати належне визнання від держави вони не можуть. Громадські активісти говорять: ще у травні Президент підписав зміни до Закону про статус та гарантії бійців АТО. Але й досі дочекатися його виконання добровольці не можуть.

Військові, медики, СБУ, міліціонери, рятувальники – працівники усих цих структур беруть участь у захисті країни на Сході. Але відповіді на питання «Скільки ж всього добровольців воювало та воює нині там?» громадські активісти знайти не можуть.

/Дмитро Пономаренко, голова Полт.обл. філії ГО «Товариство ветеранів АТО»
МВС Полтавської області знає тільки про людей, які йшли тільки через Полтавську область. Але є ще дуже багато батальйонів, які підпорядковуються в інших містах чи областях. І вони не враховані тут. Тобто, людина звільняється, отримує статус, приходить додому, і тут про нього навіть не знають/

Держава повинна йти назустріч тим, хто її захищає. Натомість, говорять представники громадської організації «Товариство ветеранів АТО», нині різні відомства демонструють тільки повну неузгодженість між собою.

/Людмила Пономаренко, координатор Полт.обл.філії ГО «Товариство ветеранів АТО»
Боєць-доброволець МВС. Його не приймають у госпіталь міністерства оборони, бо він – не їхній. Розумієте, який абсурд? Як це, «не наше»?. Він що, не українець? Він захищав іншу державу? І тільки тоді чиновники почали говорити: «Так це ж нам за це відповідати». Перед ким відповідати?/

14 серпня активісти цього товариства збиралися виходити під Кабмін. Бо прийняті ще у травні зміни до закону про статус та гарантії бійців АТО й досі не виконуються. Тож добровольців учасниками бойових дій не визнають. Але після висунення ультиматуму крига таки скресла. Зараз, говорить Дмитро Пономаренко, разом з їх представниками у Кабінеті Міністрів почали розробляти новий законопроект. Доки його чекають, усіх полтавців активісти запрошують підтримати воїнів і долучитися до відзначення Дня Незалежності.

/Дмитро Пономаренко, голова Полт.обл.філії ГО «Товариство ветеранів АТО»
«Товариство ветеранів АТО» буде проводити ярмарок майстрів в парку «Перемога» з 14 години дня. Масово-культурна програма буде. Також будуть аніматори, тому запрошуємо родини з дітьми на відзначення 24 серпня/

Полтавцям обіцяють свято на різні смаки. А крім цього, просять одягати вишиванки та долучатись до збору коштів на потреби воїнів.

Стрічка новин