Невідомі хочуть відправити танк Т-34 з Полтави на Москву

Невідомі хочуть відправити танк Т-34 з Полтави на Москву. Пам'ятник, що знаходиться в мікрорайоні Браїлки, порушники обмалювали білою фарбою. І правоохоронці, і музейники вважають, що такі дії «майстрів пензля» – реакція на ситуацію, що склалася на Сході країни, однак вони тягнуть за собою... адміністративну відповідальність.

Зараз на цьому танку Т-34, встановленому на честь визволення Полтави, видно свіжу фарбу кольору «хакі». Та ще вчора полтавці могли тут побачити білі написи «На Москву» та «На орду». На такі дії за зверненням журналістів одразу відреагували правоохоронні органи.

/Володимир Пасічко, помічник начальника Київського райвідділу міліції Полтави
На місце виїхала слідчо-оперативна група райвідділу. Наші працівники задокументували дане правопорушення. Воно було внесено до журналу єдиного обліку з кваліфікацією «дрібне хуліганство». Зараз за даним фактом проводиться перевірка, відбуваються заходи для встановлення осіб, які скоїли дане правопорушення/

У міліції вважають, що така поведінка полтавців є відголосом подій, що відбуваються на Сході України. У той же час, попереджають: ці дії чітко кваліфікуються як дрібне хуліганство.

/Володимир Пасічко, помічник начальника Київського райвідділу міліції Полтави
Сьогодні працівники міліції разом з воїнами Збройних Сил України, бійцями національної гвардії виконують свої обов’язки на Сході нашої країни. Серед наших колег є і поранені, і загиблі. Тому ми, звичайно, розуміємо ті патріотичні настрої, які сьогодні існують у нашому суспільстві. Ми не проти того, щоб люди їх висловлювали, але ми проти того, щоб люди висловлювали їх у порушення законодавства України/

Покарання за написи – штраф до 120 гривень. Ціна правопорушення занадто мала, кажуть працівники музею, на балансі якого знаходиться пам'ятник. Банка фарби нині коштує всі 200. Окрім цього, патріотизму полтавцям це не додає.

/Наталія Білан, директор Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви»
У будь-якому випадку такі дії, на мою думку, можна кваліфікувати тільки як вандалізм. Все-таки це – пам'ятник, і не обов'язково своє ставлення до чогось треба висловлювати саме в такий спосіб. Висловити його можна абсолютно іншими діями – підтримкою, допомогою, власною позицією/

Написи на пам'ятнику – легке правопорушення. Більше музейників турбує пошкодження експонатів задля наживи. Тоді наслідки виправити складніше. Виходи з таких ситуацій є, та не завжди їх можна реалізувати.

/Наталія Білан, директор Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви»
Перш за все – це додаткова охорона. Це посилення охорони, це встановлення відеокамер. Зрозуміло, що такі дії – вони є дуже дієвими, але, на жаль, вони потребують певних матеріальних затрат. На сьогодні це важко зробити/

Залишається лише виховання підростаючого покоління. Та й воно на 100% не попередить вчинення аналогічних правопорушень. До того ж, наслідки від них не всі поспішають ліквідувати. Гаубиця на мосту, що сполучає площу Зигіна та вулицю Маршала Бірюзова, досі розписана білим. Балансоутримувача пам'ятника досі знайти не вдалося.

Стрічка новин