Кілька бійців, яких повинні були обміняти минулими вихідними, засуджені бойовиками до розстрілу

Кілька бійців, яких повинні були обміняти минулими вихідними, засуджені бойовиками до розстрілу. Про це повідомив учасник контактної групи з обміну полоненими полтавець Василь Ковальчук. Чому в останній момент зірвався обмін та кого в цьому звинувачує місцевий правозахисник, дізнавалися наші журналісти.

13 хлопців у понеділок мали бути вже вдома. Але не склалося. У так званій ДНР, зазначає учасник контактної групи Василь Ковальчук, обманюють людей. Заради обміну Україна пішла на безпрецедентний крок і звільнила так звану «банду Боксера». Їх планували обміняти на українських військових, які вже по 10-11 місяців перебувають в полоні, піддаються тортурам та можуть довічно опинитися за гратам чи бути розстріляними.

/Василь Ковальчук, учасник контактної групи з обміну полоненими
Ранком ми провели активні дії і побачили, що нас просто кидають. Спочатку вони не захотіли в присутності спецпідрозділу проводити обмін, потім вони не захотіли взяти наші кандидатури в якості застави, щоб прийти туди і пощупати руками наших хлопців, і пересвідчитися, що обмін здійснюється такий як треба/

Потім Василь Ковальчук запропонував іншій стороні поспілкуватися з хлопцями, просто зателефонувавши їм. Але цього зробити теж не дозволили. Чому зірвалася операція, яка готувалася три місяці, в контактної групи є власна версія.

/Василь Ковальчук, учасник контактної групи з обміну полоненими
Передзвонив міністр оборони і заявив, що Медведчук заборонив проводити обмін. Я запитав: «А до чого тут Медведчук?». Ви уявляєте собі: Медведчук керує міністром оборони ДНР і є представником України на Мінських перемовинах/

Василь Ковальчук говорить: сепаратисти хочуть провести обмін на тих осіб, які вигідні їм. Але переговорна група з цим не погоджується і наполягає на дотриманні всіх попередніх умов. Наразі перемовини відновилися. Але вже запізно, зазначає Василь Ковальчук, оскільки двоє хлоців померли, не дочекавшись визволення. Військові та волонтери не втрачають надії, що обмін пройде успішно та захисники таки повернуться додому.

Стрічка новин