Через скорочення та закриття окремих підприємств полтавці втрачають роботу

На Полтавщині скоротилась кількість підприємств, вільних вакансій стало менше, тож число безробітних зростає. Нині у Полтаві їх – майже 7 тисяч, з початку року у міському центрі зайнятості допомогли знайти роботу більш ніж 1100-та людям. Серед тих, хто потребує працевлаштування, багато фахівців з вищою освітою. Щоб прогодувати свою родину, вони часто перевчаються і знаходять себе у новій справі. Більше про це – у наступному сюжеті.

На одне робоче місце в Україні – одразу кілька претендентів, Полтавщина – не вийняток. Щоправда, говорять у міському центрі зайнятості, працевлаштуватись можна, але заробітна плата часто настільки низька, що бажаючих не багато.

/Юрій Парьоха, директор Полтавського міського центру зайнятості
Зараз в органах державної влади відбувається скорочення, іде вивільнення, або ж попереджають про майбутнє вивільнення, тож таких людей буде ще більше. Ми не маємо скільки вакансій, як у минулому році. У цьому році зменшилась кількість підприємств, відповідно, зменшилась і кількість вакансій, вивільнились люди/

Нині у Полтаві – майже 7 тисяч безробітних. У міському центрі зайнятості перевчають тих, хто не може знайти своє місце на ринку праці, таким чином люди змінюють кваліфікацію за державний кошт. Ще один спосіб заробітку для полтавців – оплачувані громадські роботи, цього року у них взяло участь 690 осіб.

/Юрій Парьоха, директор Полтавського міського центру зайнятості
Це на 30% більше, ніж було у минулому році. У цьому році збільшена була і сума виплат. 50% іде за рахунок місцевого бюджету, і 50% – за рахунок фонду загальнообов'язкового страхування/

У центрі зайнятості безробітним пропонують зайнятись і підприємницькою діяльністю, цією пропозицією вже скористалося семеро переселенців. Загалом цього року статус «безробітний» у Полтаві отримало 337 вимушено переміщених осіб, понад 90 з них вже працевлаштували. Щодо учасників АТО, вони не поспішали з пошуком роботи, бо проходили реабілітацію і оформляли документи, нині ж звертаються до центру зайнятості. Зараз на обліку – 61 представник даної категорії.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію