Мешканці будику по вулиці Леніна,7 протестують проти захоплення їхніх підвальних приміщень

У центрі Полтави практично всі перші поверхи житлових будинків зайняті під офіси, магазини та кав'ярні. Один із таких будинків – триповерхівка по вулиці Леніна, 7. Її мешканці вже давно змирилися з сусідством закладів громадського харчування, говорять, ніколи не заперечували проти діяльності приватних підприємців, жили в мирі. Але цього літа гарні стосунки з власником бізнесу різко зіпсувались. Про причини знають наші кореспонденти, до яких обурені полтавці звернулися за допомогою. 

Триповерхівка по вулиці Леніна, 7 – одна із будівель, де від самого початку за кожною квартирою було закріплене підвальне приміщення. Тут упродовж десятиліть люди зберігали консервацію та інші речі. Проте цього літа кілька сімей втратили доступ до своїх комірок. За словами людей, місцевий підприємець, який є власником трьох квартир у їхньому домі, привласнив їх собі.

/Світлана Жалій, мешканка будинку по вул. Леніна,7
Він прорив вхід до підвального приміщення, захопив його, відбувся самозахват, ми йому не дозволяли, ніхто не дозволяв! Туди нам доступу немає, стоять величезні металеві двері, порушена вентиляція/

/Олег Ішмухаметов, мешканець будинку по вул. Леніна, 7
На нашу думку, це все підготовлено під роботу, під бізнес, щоб у подальшому здавати в оренду і т.д./

Проте це – не єдине, що обурює жителів. Розповідають: коли підприємець облаштовував один із об'єктів на першому поверсі, не обійшлося без будівельних робіт, після яких у стінах з'явилися тріщини.

/Світлана Жалій, мешканка будинку по вул. Леніна,7
У центрі міста, виходить, можна робити все, що хочеш! Він просто зробив вхід з боку вулиці через цоколь і фундамент!/

Мешканці будинку забили на сполох, звернулися зі скаргою і до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції області. Її фахівці підтвердили, що будівельні роботи з реконструкції нежитлових приміщень проводяться без документу, який надає право на їх виконання.

/Олександр Арестов, директор Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Полтавській області
Ми виходили на перевірку, там дві перевірки були, ми оштрафували їх/

Від цього людям не полегшало, бо проведення будівельних робіт у підвальному приміщенні, говорять, ніхто не заборонив. Під час телефонної розмови підприємець Костянтин Китриш, на якого скаржаться, запевнив: він просто оббив стіни пластиком, і не більше.

/Костянтин Китриш, підприємець
Я свої три підвали з'єднав разом всього-навсього! Мені цей підвал не потрібен для використання в комерційних цілях. Приходили з ДАБІ, я сказав, що нічого не робив, вони мене вмовили: «Але ж ви робили ремонт?». Відповідаю: «Так, я робив ремонт, що дозволено будь-якому громадянину нашої країни». Із ДАБІ сказали: «Ви повинні були поставити до відома ЖЕО чи мешканців». Оскільки я використовую підвали для побутових потреб, ніхто не має права лізти в моє особисте життя/

В архітектурно-будівельній інспекції запевняють: зробили все, що повинні були. Якщо мешканців результат не влаштовує, нехай звертаються до правоохоронних органів.

/Тетяна Ішмухаметова, мешканка будинку по вул. Леніна,7
Ми бачимо, що у місті допомоги – ніякої. Тепер ми будемо звертатися до прокуратури обласної і Генеральної/

Людей турбує те, що у підвалі рано чи пізно відкриють якийсь заклад відпочинку, влаштовуватимуть тут дискотеки чи гамірні посиденьки. Тоді, говорять, їхньому спокійному життю прийде кінець. Обіцянкам підприємця вони вже не вірять, шукають правду самотужки.

Стрічка новин