Обласна адміністрація поскаржиться на міську владу Міністерству культури України

Обласна адміністрація скаржитиметься на міську владу Міністерству культури України. Привід – відсутність будь-яких дій задля збереження Полтавського Кадетського корпусу. У четвер відбулося засідання Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при облдержадміністрації. Там вкотре складали звернення до влади Полтави з проханням розпочати консервування пам'ятки у центрі міста. Обласні чиновники обіцяють: якщо воно знову залишиться без відповіді – ініціюватимуть зміну «власника» Кадетського корпусу.

Його стіни мокріють та руйнуються, адже дах дірявий, чи взагалі відсутній, бо вкрадений. Подекуди тріщини в частинах будівлі доходять до самого фундаменту. Полтавські активісти вкотре розповідають чиновникам в обласній державній адміністрації про сьогодення Кадетського копусу. Стан будівлі погіршується, говорять вони, тому наголошують на початку консервації історичної будівлі.

/Борис Тристанов, координатор громадського комітету порятунку Кадетського корпусу
Будь-який проект реставрації без консервації буде приречений на щорічне старіння. Тому першочергові завдання, які ми бачимо, для того, щоб законсервувати цю будівлю – повністю огородити Кадетський корпус, щоб припинити доступ туди вандалів/

А ще – зробити навісний дах. Якщо цього не буде найближчим часом, кажуть фахівці, затрати на реконструкцію фатально зростатимуть.
За цими фактами в обласній адміністрації складають чергове звернення до міської влади, на балансі якої нині знаходиться пам'ятка. Адже громадський комітет порятунку будівлі, у свою чергу, знов порушує проблемне питання. Багато полтавців готові долучитись до операції порятунку, але робити це можна, тільки маючи погодження міськвиконкому. А там – мовчать.

/Валентина Вождаєнко, заступник начальника управління культури Полтавської ОДА
З моменту передачі Полтавського міськвиконкому на баланс цього приміщення вони перші кроки по утриманню, виготовленню науково-проектної документації зробили, а далі почався розгляд цієї справи у судових рішеннях. Але після того, як вони завершилися, Полтавський міськвиконком не прийняв рішення для того, щоб щось почати робити/

Ще минулого разу після засідання Консультативної ради міськвиконкому рекомендували консервувати Кадетський корпус. Нині на чергове засідання представники міської влади не з'явилися. Тож в обласній адміністрації говорять: задумались про зміну «власника» пам'ятки.

/Валентина Вождаєнко, заступник начальника управління культури Полтавської ОДА
Зворотньо у нас поки що ніякої відповіді не було. Якщо вже зовсім нічого не буде вирішуватись, ми можемо й забрати в Полтавського міськвиконкому, й почати повернення цього приміщення у власність державну, як того вимагає Закон «Про державну спадщину»/

Під час засідання вирішили направити чергові листи до міськвиконкому. А також провести юридичну та архітектурну експертизи, аби довести: пам'яткою архітектури нині не займаються ті, на чиєму балансі вона знаходиться – щоб далі мати обгрунтовані звернення до Міністерства культури.

Стрічка новин