Вперше в Україні медики почали патрулювати вулиці Полтави на велосипедах

Вперше в Україні медики почали патрулювати вулиці Полтави на велосипедах. Відучора волонтери спецпідрозділу «Баррі» та працівники екстренної медичної допомоги почали співпрацю у цьому унікальному пілотному проекті. Спонсором двоколісного транспорту і не тільки виступило громадське об'єднання «Самопоміч». Як це було – бачили Юлія Козіна та Іван Козаченко.

Надання медичної допомоги на велосипедах. Такого в Україні ще не бачили, хоч подібна практика вже існує у прогресивних країнах. Полтава стала першим містом, де досвідчені фахівці та студенти, волонтери та лікарі об'єднали зусилля для патрулювання вулиць.

/Володимир Мохначов, начальник відділу екстренної медицини Полтавської ОДА
Вони будуть їздити не по центральним вулицям, де швидка допомога швидко може дістатися до місця події, а тими кварталами, які перекриті часто блоками, клумбами. Якщо вони побачать людину, якій потрібна буде медична допомога – вони її будуть надавати, і паралельно викликають бригаду екстренної медичної допомоги для надання уже кваліфікованої допомоги/

Медичний патруль складатиметься з 2 осіб. Нині вулицями Полтави курсує 2 такі групи. У кожного – свій транспортний засіб. Їх у безоплатне користування надали активісти об'єднання «Самопоміч». Та й на цьому допомога не закінчилася.

/Володимир Мохначов, начальник відділу екстренної медицини Полтавської ОДА
Спонсором виступили активісти ГО «Самопоміч». Це люди, громадяни, жителі Полтави і Полтавської області, які знайшли можливість подарувати хороші велосипеди. І ще зробили дуже велику подію – вони застрахували цих волонтерів на випадок надзвичайної події. Якщо не помиляюся, сума страхової відповідальності кожного волонтера складає 100 тис. грн./

Волонтери медичного спецпідрозділу «Баррі» також відзначили переваги такої форми надання медичної допомоги.

/Сатенік Рустамян, директор ГО «Медичний спецпідрозділ «Баррі»
Я люблю кататися на велосипеді. Це, по-перше, добре для здоров’я. Це добре для серця. По-друге, це добре для інших людей, те, що ми патрулюємо. Тим паче, зараз дуже спекотно, і багато випадків сонячного удару. І потерпають багато дітей/

Після перевірки справності велосипеду та наявності всього необхідного у медичній сумці, волонтери вирушають у перше патрулювання. Далеко від'їхати не вдалося. Помітили дівчинку Амелію, яка, граючись, отримала травму. Доки одні надають допомогу, інші – викликають швидку.

/Борис Минак, волонтер ГО «Медичний спецпідрозділ «Баррі»
Медичний спецпідрозділ «Баррі». Парк. Вічний вогонь. Дівчинка 7 років. Травма стопи/

І вже за декілька хвилин – карета швидкої на місці пригоди та забирає дівчинку до лікарні. За словами спеціалістів, саме така форма роботи медиків дозволить збільшити тривалість життя в Україні на 10 років.

Стрічка новин