На боротьбу з африканської чумою свиней в Україні витратять 45 мільйонів гривень

45 мільйонів гривень витратять в Україні на боротьбу з африканської чумою свиней, яка нині зареєстрована в 6-ти областях. В першу чергу, запевняють фахівці, необхідно проконтролювати діяльність стихійних ринків. Саме там можуть продавати заражене м'ясо.

Підприємців та керівників підсобних господарств міста зібрали разом, аби проінформувати про небезпеку, яку може нести африканська чума свиней. Нині ця недуга зафіксована в ряді областей, в тому числі – і на Полтавщині в Пирятинському районі. Відтак ветеринари розробляють план заходів щодо недопущення інфекції в Полтаві. Фахівців турбує питання торгівлі свининою на стихійних ринках. Закликають полтавців не купувати м'ясо в несанкціонованих точках торгівлі.

/Віктор Пальчик, начальник управління ветеринарної медицини м.Полтава
На сьогоднішній день у нас визначено один ринок зоологічний. Це ринок «Алмазний», де сьогодні можуть продаватися свині при наявності ветеринарних документів, клінічного огляду фахівцями та отримання експортного висновку/

В Полтаві є два підсобних господарства, де розводять свиней. Одне з них – при Горбанівському геріатричному будинку. Завідувач господарством говорить: у тварин є щеплення проти чуми.

/Людмила Янко, завідуюча підсобним господарством Горбанівського геріатричного пансіонату
Діє у нас дизбар'єр, у нас територія закритого типу, тобто немає доступів з інших сторін, і всі вимоги, які є, то ми все виконуємо/

Якщо ж сталося так, що тварина загинула, ні в якому разі не можна проводити самостійне захоронення, закликають спеціалісти. Необхідно звернутися до ветеринарної служби. Спеціалісти мають відправити на аналіз внутрішні органи свині. Хоча африканська чума для людини не становить загрози, та для країни вцілому – це економічні втрати.

/Віктор Пальчик, начальник управління ветеринарної медицини м.Полтава
Це дуже великі економічні збитки, бо вірус настільки мутує. Дана хвороба не підлягає лікуванню, тільки евтаназії безкровній і подальшому спалюванню/

На боротьбу з хворобою в Україні виділено 45 мільйонів гривень. Свого ж часу, зазначає Віктор Пальчик, у 70-х роках у Домініканській республіці на подібні заходи витратили 60 мільйонів доларів.

Стрічка новин