Жителі селища Червоний Шлях не можуть вчасно дістатися на роботу до Полтави

Жителі селища Червоний Шлях не можуть вчасно дістатися на роботу до Полтави. Проблема, запевняють, – у поганому транспортному сполученні. У зв'язку з обіцяним багаторічним ремонтом дороги автобуси змушені курсувати в об'їзд. Зранку з жителями Червоного Шляху спілкувалися наші кореспонденти.

Пані Валентина живе в селищі Червоний Шлях з 2013 року. Розповідає: добиратися до Полтави та назад – справжня проблема, бо дочекатися свого автобуса практично нереально.

/Валентина Журба
Ось на цій зупинці ще можна поїхати, але туди, далі, я не знаю, влазять люди, чи ні. Ввечері їду з поїзда на Київському вокзалі, виходжу, мені треба на Червоний Шлях добраться, а я не можу добраться/

Раніше було зручніше, розповідають місцеві. Вся проблема – у невідремонтованій дорозі. Її обіцяв поновити нинішній міський голова Олександр Мамай ще декілька років тому. Але зрушень майже немає. Відтак автобуси курсують в об'їзд.

/Наталія Тарасенко
Звичайно, краще, бо дорога була там. А зараз дороги немає. Поки об'їдеш по такій жарі/

/Анатолій Купріянов
- Як ходив автобус біля монастиря, то нормально було
- А тепер в об'їзд?
- А тепер Київський, Октябрський.../

Пів на восьму, а на зупинці яблуку ніде впасти. Люди чекають маршрут №10. Це пільговий автобус в рамках програми «Місто без околиць». Він серед пенсіонерів користується справжнім попитом. Ледве всі помістилися в салон.

У середу одного з ранкових рейсів взагалі не було, розповідають місцеві. Тому добиралися до Полтави, хто як міг. Років 6 тому, коли програма «Місто без околиць» реалізовувалася в повному обсязі, таких проблем не було.

/Надія Череднік
Їх було не те, що більше. «Місто без околиць», один платний і маршрутка, а тепер автобус безкоштовний ходить до центру, до ринку не заїжджає/

І дійсно, згідно з інформацією, розміщеною на офіційному сайті міської ради, значиться: маршрут №10 їде з Червоного Шляху до Корпусного парку, хоча в назві чітко вказується «Критий ринок». Експерти говорять: коли в 2007 році, ще за каденції попередньої влади, запроваджувалася програма, вона була багатообіцяючою.

/Володимир Латиш, експерт з питань громадського транспорту
Таким фактично силовим методом Андрій Матковський створив програму «Місто без околиць». Спочатку це була приватна ініціатива, а потім 16 закуплених автобусів були передані на баланс комунального підприємства «Полтаваелектроавтотранс»/

Після того планувалося реалізувати європейський досвід у траспортній галузі: електронні квитки, GPS-навігація та сучасна диспетчерська служба. Але все це так і залишилося в планах, розповідає Володимир Латиш. Відтак експерт сподівається, що новий мер зверне увагу на комфорт пасажирів і втілить в життя забуте 5 років тому.

Стрічка новин