Рятування алергіка – справа його ж таки рук

Рятування потопаючого – справа його ж таки рук. Якщо потерпаєте від амброзії – самі з нею і боріться. У комунальних служб не вистачає ні часу, ні матеріальних можливостей виривати алергічний бур'ян. Де він узявся та як із ним боротися – далі в сюжеті. 

Про шкоду амброзії годі й говорити. Особливо зараз, коли у неї пора цвітіння, заворушилися розмови: мовляв, у місті бур’яну повно, і не видно, щоб хтось із ним боровся. Спеціалісти по контролю за благоустроєм нарікають на байдужість громади. І нагадують: біля власних будинків та винайманих приміщень люди повинні дбати про чистоту самі.

/Неля Соколова, гол.спеціаліст інспекції по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста
Відповідно до статті 22 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» та Правил забезпечення чистоти і порядку в місті Полтава підприємства, установи, організації та громадяни зобов'язані утримувати надані в користування чи належні їм на праві власності земельні ділянки/

Тобто прибирання, косіння газонів та знищення карантинних рослин на відстані до 5 метрів від межі забудови, включаючи півметра від проїжджої частини від бордюрного каменю, лежить на плечах громадян. Від 2006 року у місті діє програма по боротьбі із амброзією.

/Валентин Герасименко, екс-заступник Полтавського міського голови
Від початку виконання цієї програми було покладено на підприємство «Декоративні культури» Полтавської міської ради і районні виконавчі комітети. Потім перекладені були обов'язки саме на це підприємство. Але крім комунальників займалися цією проблемою і студенти, вони активно долучалися до цих робіт/

На сьогодні залучати до боротьби зі шкідником студентів чи людей, які стоять на обліку у службі зайнятості, кажуть, дорого. Так само, як боротися із нею у простий і екологічний спосіб. Спеціалісти кажуть: можна б засіяти місця, порослі амброзією, споришем. Його корнева система витісніла б шкідника. Але цей спосіб надто вартісний зараз. Залучати гербіциди – небезпечно для здоров'я. Залишається одне – виривати з корінням і спалювати. Проте наразі амброзію косять. Кажуть, так швидше. Бо головне зараз – не допустити осипання насіння у грунт.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію